Jak poprawnie zważyć się po Świętach?

32

Qrkoko.pl - 7 sposobów jak zważyć się po Świętach

Po długim Świąteczno-Sylwestrowym lenistwie oblewa nas zimny pot na myśl o stanięciu na wadze. Problem nie leży w tym, że jesteśmy otyli. My po prostu się źle ważyliśmy!

Qrkoko.pl - 7 sposobów jak zważyć się po Świętach

 

 JAK SPRAWDZIĆ ILE TAK NAPRAWDĘ WAŻĘ?

 

 • Waż się z samego rana. Jeszcze przed śniadaniem i chwilę po porannej toalecie. Opróżnij do granic możliwości swój pęcherz i jelita. Pamiętaj – liczy się każdy gram!
 • Waż się nago lub w bieliźnie – ubrania i buty mogą zawyżyć wynik. Zwłaszcza jeżeli jesteś Fashion Victim to wiesz, że łatwo przesadzić z kolejnymi warstwami ubioru.
 • Kiedy spełnisz dwa powyższe punkty pora na ważenie. Zwykła, rozwalona, domowa waga w zupełności wystarczy. Nie musisz przecież mieć dokładnego wyniku. To co Ci się wyświetliło zaokrąglij w dół. Pewnie ruszające się płyty tektoniczne i tak zakłamały rezultat, więc się nie przejmuj.

Teraz pora na coś przyjemnego, czyli odejmowanie. Zasada pierwsza – wagę odejmowanych rzeczy zaokrąglamy w górę. Nie chcesz bawić się w setne części grama, dlatego ułatwiamy sobie życie i podajemy przybliżony wynik.

CO MOŻNA ODJĄĆ OD WYNIKU NA WADZE?

 

Qrkoko.pl - Jak poprawnie zważyć się po Świętach?

 

1. Włosy

 

 

Nie mam możliwości zdjęcia włosów do ważenia, a mam je długie i gęste. Dlatego zawsze w przybliżeniu odejmuję 0,5 kg. Jeżeli jesteś przed depilacją to odlicz kolejne 0,25kg.

Qrkoko.pl - Jak poprawnie zważyć się po Świętach?

 

2. Makijaż, manicure, pedicure

 

Ważyłam się przed poranną porcją tapety, ale pomalowałam dzień wcześniej wszystkie paznokcie. Jeżeli nosisz tipsy, hybrydy, makijaż, sztuczne/przedłużane rzęsy to odejmij kilka deko na wadze. Oczywiście w zaokrągleniu.

Qrkoko.pl - Jak poprawnie zważyć się po Świętach?

3. Zimne powietrze

 

Mój grzejnik był wyłączony, a jak wiadomo zimne powietrze jest cięższe i zakłamało wynik (podobnie jak Illuminaci, efekt cieplarniany i gluten). Na wszelki wypadek odjęłam 0,5 kg.

Qrkoko.pl - Jak poprawnie zważyć się po Świętach?

 

4. Biżuteria i ozdoby

Nie noszę obrączki, ale spięłam włosy gumką. Takie maleństwa mogą swoje ważyć. Jeżeli nie rozstajesz się z jakąś formą biżuterii lub innych ozdób ciała odejmij z pół kilo.

Qrkoko.pl - Jak poprawnie zważyć się po Świętach?

 

5. Brud

 

Nie pamiętasz kiedy ostatnio myłaś włosy lub całą noc pociłaś się jak szafiarka na wyprzedaży w Zara? Zamiast zrobić ze sobą porządek odejmij 0,5 kg na poczet brudu.

Qrkoko.pl - Jak poprawnie zważyć się po Świętach?

 

6. Bielizna

 

Jeżeli jesteś wstydliwa i nie ważyłaś się nago to odejmij ćwierć kilo. To przybliżona waga babcinych gaci.

Qrkoko.pl - Jak poprawnie zważyć się po Świętach?

 

7. Ćwiczenia

 

Jeżeli planujesz ćwiczyć też możesz co nieco odjąć, bo Twoja waga i tak się zaraz zmieni. Na koniec odejmij sobie 1kg za to, że byłaś taka dzielna.

 

CZAS PODLICZYĆ WYNIK!

Ile Ci wyszło? No widzisz! Wcale nie miałaś problemu z nadwagą, tylko nie wiedziałaś jak poprawnie się zważyć :) W nagrodę możesz zjeść ciastko.

Qrkoko.pl - Jak poprawnie zważyć się po Świętach?

⇓ Polub tekst⇓ Polub fanpage

 

 

32 komentarze

 1. Kamahandmade on

  Wiedziałam! Wszyscy się mylili! Wytykali mi, że powinnam ćwiczyć, pójść na siłownię i zmienić swoje nawyki żywieniowe, a tu się okazuje, że mam niedowagę! HA!

 2. Ale jak już odjęłam włosy to dodatkowo odejmuje brud z nich ?
  Trochę nie logiczne, ale skoro są rezultaty tego działania to się już nie odzywam :-)

 3. Okej, najpierw się zaśmiałam. A potem zdałam sobie sprawę z tego, że śmieję się z samej siebie. Jeśli tylko waga pokaże wynik większy niż powinna, odejmuję włosy, jeśli są mokre – to potrójnie. Sprawdzam, czy na pewno dobrze stanęłam na wadze, bo może akurat się bujnęłam i wynik wyszedł fałszywy. Poza tym może poprzedniego dnia zjadłam wyjątkowo dużo? Jeśli tak, to na pewno nie udało mi się jeszcze wszystkiego pozbyć z organizmu. I tak od grama do grama schodzę do upragnionej wagi.

 4. Zdzichu z Bogdańca on

  Niestety, największym problemem Pań jest to, że dbają o wagę i wymiary, a nie o zdrowie. Ciągłe odchudzanie doprowadzi do raka lub anemii o wiele większą liczbę kobiet „szczupłych” (a w mojej opinii po prostu szkieletów), niż okrąglutkich misiaczków, które nie żałują sobie odpowiednich posiłków. Sam mam nadwagę, którą niestety ciężko zrzucić na trwałe z powodu dość mocnej niedoczynności tarczycy (to, co schudnę w pół roku, inni mogą w miesiąc. To co przytyję w pół roku, inni w kilka lat, niestety). Wiek – 22 lata. Czy jestem zdrowy? Badam się co pół roku, wszystkie wyniki idealne, nie licząc tarczycy oczywiście, którą reguluję euthyroxem.

  Moi znajomi? Żaden z nich nie waży więcej niż 80kg, a jeden cierpi na ataki bólu wątroby (więc marskość można powitać niedługo chlebem i solą), inny z kolei co najmniej raz na rok ma problemy z nerkami na takim poziomie bólu, że wzywa pogotowie. Trzeci jest szczupły, ale żywi się chipsami i fast foodami (tyle, że w małej ilości i dużo się rusza). Czy jest zdrowy? Ma dnę moczanową (wg lekarki to niemal niemożliwe w tak młodym wieku, a jednak), nie może już pić piwa, bo wszystko zwraca, nie może jeść ostrych rzeczy, ani się przejeść, bo jelito cienkie wyrzuca większe ilości z powrotem.

  Dlatego, drogie piękne Panie, nie przejmujcie się wagą ani wymiarami, a zdrowiem. Warzywa, przebywanie na słońcu, dużo śmiechu i przyjemności, 2 litry wody dziennie, 8 godzin snu, a będziecie idealne. Nie musicie się podobać rzeszom facetów, którzy z wywieszonym ozorem biegają za pseudo modelkami :)

 5. Ja bym dorzucił kwestię wysokości nad poziomem morza. To ma wpływ na odległość od środka Ziemi. Jak wiadomo im bliżej tym przyciąganie jest większe, a co za tym idzie nacisk na wagę większy. Jeśli więc ktoś się nie waży będąc co najmniej na wysokości 4000 m n.p.m., powinien sobie odjąć minimum 10 kg.