Jak kupić idealny prezent świąteczny?

10

Qrkoko.pl - Jak kupić świąteczny prezent?

 Skarpetki nie muszą być ostatnią deską ratunku

Okres świąteczny jest chyba najbardziej stresujący w roku, jeżeli chodzi o kupowanie prezentów. Wszystko wszędzie miga, mimo przecen ceny są zawyżone, ludzi dużo, a ty masz ochotę położyć się na środku galerii i zapłakać jak małe dziecko.

Zdradzę Ci, czym się kieruję kupując prezenty dla najbliższych. Możesz te rady stosować nie tylko od święta :)

Prezent idealny powinien być:

Praktyczny

W zeszłym roku szwagierka narzekała, że nie może nagrzać w pokoju, w którym śpi. Dostała od nas pod choinkę farelkę :) Mój ojciec zastanawiał się w październiku czy nie kupić maszynki elektrycznej. On zdążył zapomnieć, ale Mikołaj pamiętał. Słuchaj swoich najbliższych, bo często nieświadomie zdradzą Ci, czego potrzebują.

Dopasowany do osoby

Niby oczywiste, a znów dostaniesz zestaw pod prysznic. Starszy brat fascynuje się piłką nożną. Dostawał ode mnie gadżety w wykorzystaniem charakterystycznych dla tej dziedziny motywów. W tym roku z racji tego, że studiuje ogrodnictwo dostanie ode mnie coś, co mu to ułatwi.

Zabawny

Jeżeli nie masz pomysłu na prezent kup coś zabawnego. Pod warunkiem, że nie masz w rodzinie kogoś przesadnie poważnego. Mój hit na te święta? Świnka-skarbonka, tak wychudzona, że widać jej żebra :)

Przemyślany

Często prezenty kompletuję cały rok. Wolę je schować niż się zastanawiać zimą czy dalej będzie dostępny. Nie kupuję nic na szybko. Zastanawiam się czy się przyda, czy przypadkiem po rozpakowaniu nie trafi na dno szafy. Przemyśl prezent. To, że młodsze rodzeństwo ma teraz fascynację jakimś artystą nie znaczy, że za pół roku nie uzna go za obciachowego :) Ja już się tak raz nacięłam.

Nawiązuje do czegoś

Wspomnień, ulubionego pisarza, kolekcji itd. W tym roku moi rodzice zamiast praktycznego prezentu dostaną coś, co ma im przypominać najszczęśliwszy dzień w ich życiu.

Jeżeli nie masz pomysłu na prezent – wybierz Książkę. To zawsze dobra opcja. Kup pierwszy tom jakiejś sagi i kolejne prezenty masz z głowy.

10 komentarzy

  1. Taaak, książka jest chyba zawsze dobrym pomysłem na prezent :) no chyba, że ktoś jest zadeklarowanym statystycznym Polakiem, to może być już gorzej ;)
    Ja prezenty kupuję już od początku grudnia. Musiałam sobie to rozłożyć w czasie i finansach :) Mam nadzieję, że rodzina będzie zadowolona. W sumie to przyjęliśmy taką zasadę, że każdy podaje kilka propozycji tego, co by go ucieszyło. Dostaje coś fajnego, coś, co by chciał, a jednocześnie nie wie aż do samych świąt co to będzie, bo przecież wybieramy z kilku, czasem kilkunastu pozycji :) I dwie strony zadowolone :) jedna, bo dostaje to, co chciała, druga, bo nie musi się głowić, co tu wybrać, żeby było ok. Chociaż pewnie gdyby nie to, to też pewnie bylibyśmy w stanie kupić coś, co ucieszy. Przecież jesteśmy rodziną i znamy się jak te przysłowiowe „łyse konie” :)

    • Ciesze się, że chociaż jedna osoba nie wpada w przedświąteczną paranoję i potrafi się dobrze zorganizować. Wasz pomysł bardzo mi się podoba :)

  2. Książka to zawsze dobry pomysł. No chyba, że ktoś ewidentnie jest anty-czytający :) Na moim blogu możesz odebrać prezent do poczytania. Udanych świąt :)