Musielibyście żyć w alternatywnej rzeczywistości lub dawno, dawno temu w odległej galaktyce żeby przegapić hype związany z nową częścią Gwiezdnych Wojen.

Star Wars widać wszędzie – w trailerach, zwiastunach, gadżetach, recenzjach, nawet na dziale warzywnym i Twojej szafie. Oczywiście gorączka Gwiezdnych Wojen nie mogła ominąć i mnie, ale że moim lekiem na całe zło jest rękodzieło, moda i ogólnie pojęty design to postanowiłam podejść do tematu bardziej od Qrkokowej strony. Wzięłam pod lupę stylówki najbardziej rozpoznawalnych postaci!

KSIĘŻNICZKA LEIA

Qrkoko.pl - Gwiezdne Wojny - Przebudzenie Stylu

Qrkoko.pl - Gwiezdne Wojny - Przebudzenie Stylu

 

 

Kobiety mają u mnie pierwszeństwo, więc zaczynamy od stylu księżniczki. Od razu widać, że jej ubiór jest bardzo klasyczny, a wręcz minimalistyczny. Pozwala sobie jedynie na awangardowe uczesanie włosów, przypominające bułeczki cynamonowe, które co chwila byłyby przypieczone przez blastery jakby jakiś w końcu trafił.

Nie dajcie się zmylić tej sterylnej bieli i niewinnemu golfikowi. Leia wie jak poszaleć i na wyprawy w cieplejsze okolice wybiera odważne biżuteryjne bikini z nieśmiało zwisającymi chustami po boczkach. Nawet gdy niekoniecznie jest to wybór z własnej woli to trzeba przyznać, że pasuje jak ulał.


Kolejna kobieta w zestawieniu decyduje się na odważny futurystyczny glamour. Na specjalne okazje nie boi się zaczerpnąć trochę z awangardowego stylu bycia, a jej makijaże zrobiłyby furorę w YouTubowym półświatku. Padme jest fashion victim pełną gębą i za dobrę stylówkę odda nawet życie, bo nawet na wyprawy bojowe decyduje się na odważne pokazanie brzuszka czy nieśmiałe odsłonięcie bladych ramion.

Padme ma jednak swoją spokojniejszą stronę i w domowym zaciszu wraca do stylu klasycznego, gdzie ubiera zwiewne suknie i lekkie narzutki. W takich codziennych strojach wpatruje się w kosmos i zastanawia czy nie lepiej olać terapii dla par z Anakinem i wyjechać w Bieszczady.

PADME AMIDALA

Qrkoko.pl - Gwiezdne Wojny - Przebudzenie StyluQrkoko.pl - Gwiezdne Wojny - Przebudzenie Stylu


ANAKIN SKYWALKER
(Lord Vader/Ojciec Roku)

Qrkoko.pl - Gwiezdne Wojny - Przebudzenie Stylu

Qrkoko.pl - Gwiezdne Wojny - Przebudzenie Stylu

Młody Anakin ubierał się stonowanie i nie próbował wyróżniać się z tłumu. Dołączył do padawanów, gdzie musiał nosić przepisowy mundurek szkolny i jedyną awangardą na jaką mógł sobie pozwolić był dziewiczy kikut. Jednak nigdy nie przestał poszukiwać swojego stylu i w końcu odnalazł się w subkulturze Emo, która przeciągnęła go na mrocznę stronę. Od tamtej pory zabijał wszystkich, którym nie podobała się jego stylówka, by potem już jako Lord Vader z dumą promować klasyczny styl all black z akcentami gotyckimi. Stał się prawdziwym imperatorem tego stylu i dał się mu pochłonąć do tego stopnia, że jak spytał syna:

– Ej, Luke na mój ałtfit! Podoba Ci się?
– Nieeeeeeeeeeeeeeeeeeee!

to Luke za pyskówkę dostał od ojca po łapach.


Wielką modową zagadką mistrz Yoda jest, taaak. Ze względu na kolory powiedziałabym, że kierował się w stronę subtelnego stylu Safari, jednak jego zamiłowanie do długich, szlafrokowych płaszczy zdradza jego miłość do japońskich klimatów retro. W jego stylówce zdecydowanie przeważał casual z elementami uniformu, którym do dziś inspirują się młodzi padawani. Jednak powinien się zastanowić nad dodatkami, które pomogłyby mu optycznie wydłużyć sylwetkę, bo w temacie dobierania ubioru do propocji ciała Yoda jest zupełnie zielony.

MISTRZ YODA

Qrkoko.pl - Gwiezdne Wojny - Przebudzenie StyluQrkoko.pl - Gwiezdne Wojny - Przebudzenie Stylu


CHEWBACCA

Qrkoko.pl - Gwiezdne Wojny - Przebudzenie StyluQrkoko.pl - Gwiezdne Wojny - Przebudzenie Stylu

 

 

Od razu widać, że nie poddaje się konwenansom i chwilowym trendom w modzie. Naturalny styl bycia i długie włosy jasno wskazują na zamiłowanie do Boho i Hippie. Ponadto mało kto jak Chewbacca tak dobrze wygląda w naturalnym futrze! Nasz kudłaty trendsetter potrafi wpływać na świat mody, bo inspiruje się nim całe plemie Ewoków.


GWIEZDNA MODA

Jak sami widzicie uniwersum Gwiezdnych Wojen obfituje w najróżniejsze stylówki. Jestem bardzo ciekawa nowej części Gwiezdnej Sagi i tego w jaki sposób kostiumografowie zachwycą nas tym razem. Ja nowej części jeszcze nie widziałam, więc za każdy spoiler w komentarzach o tym kto jest czyim ojcem zamrażam w karbonicie!

Wszystkie zdjęcia pochodzą ze strony: http://www.starwars.com/databank

⮮Zostań ze mną na dłużej!⮯

 

 

.