Gwiazdka z nieba

9

Qrkoko.pl - Gwiazdka z nieba

Choć nie przywykłam do takich kolorów to w tej bransoletce wszystko mi zagrało. Koraliki czeskie i japońskie dopasowały się jakby mieszkały w jednym pudełeczku, a nie przebyły połowę świata, by spotkać się w moim warsztacie.

Przywieszka jest w tematyce zimowej, bo całość powstała jako prezent pod choinkę. Chociaż nigdy nie wiadomo czy nie będzie nawrotu zimy :twisted:
Splot kojarzy mi się z siatkami na włosy, jakie nosiły kobiety do sukni balowych – ozdobione mieniącymi się i błyszczącymi kryształkami.

Wykonanie jej nie było trudne, raczej pracochłonne. Całość jest szyta, mimo tego, że splot wydaje się podobny do tureckiego sposobu szydełkowania bransoletek. Wolę wersję szytą, bo jest bardziej uporządkowana i symetryczna. Wygląda dużo schludniej, a bransoletka wydaje się być stabilniejsza.

Qrkoko.pl - Gwiazdka z nieba

9 komentarzy

  1. Fajne połączenie kolorów. Niby fiolet nie pasuje dla mnie do złota a tutaj wszystko gra, Ja sama się wstydzę dawać swoje rzeczy na prezenty, zawsze mi sie wydaje, ze ktos sie bedzie krzywo patrzeć, bo to przecież nie jest kupione

  2. Zawsze żałuję, że nie dostaję ręcznie robionych przedmiotów jako prezent tylko wiecznie te skarpetki i skarpeki. z takiej branzoletki bardzo bym się ucieszyła!

  3. Bardzo podoba mi się tej ścieg, naprawdę jest taki łatwy? Nie wiem czy nie mieszam, ale to jest ścieg „donut” ?? Aż mam ochotę spróbować taką zrobić.

  4. Ścieg bardzo ciekawy, jeszcze go nie opanowałam. Natomiast zestawienie kolorów robiłam już dawno tylko że w wydaniu turka, też było ładnie :)