Gry dla rękodzielnika

1

Nagła zmiana pogody spowodowała u mnie niesamowitą migrenę. Jedną z tych kiedy zasłaniasz okna, gasisz światło i wyrzucasz koty za drzwi. Potrzebujesz ciszy i spokoju, a jednak Tworzyć się chce. Rozwiązaniem mogą być gry, które nie są na tyle wymagające, by zmuszały do skupienia, a umożliwiają pozostać w temacie rękodzieła. Ewentualnie pozwolą zająć czymś dzieci, które ból głowy mogą potęgować. A jeżeli dzięki tym prostym gierkom zarazisz je do swojej pasji to wygrywasz podwójnie, bo będziesz mieć od kogo podbierać materiały. Zaczynamy!

SUE KNITTING GAME

Prosta gierka, w której w odpowiednim momencie wciskasz spację lub shift, aby zmienić kolor włóczki i ruszasz się używając strzałek.

Qrkoko.pl - Gry dla rękodzielnika Qrkoko.pl - Gry dla rękodzielnika Qrkoko.pl - Gry dla rękodzielnika

Aby zacząć należy kliknąć na różowy kłębek. Gra ma jedynie 3 plansze i daje niedziergającym poczucie, że ta sztuka jest łatwa, zmiana kolorów to nic skomplikowanego, a przy zrobionym błędzie włóczka zwyczajnie Ci to pokaże. Eh, żeby życie było takie proste…

Qrkoko.pl - Gry dla rękodzielnika

ZAGRAJ W SUE KNITTING GAME

 

SUE’S EARRING MAKER

Kolejna gra z serii Sue, w której tym razem będziemy robić kolczyki.

Qrkoko.pl - Gry dla rękodzielnika

Aby zacząć kilkamy w pierwsze krzaczki. Musimy odtworzyć kolczyki, które pokazują nam się na okienku.

Qrkoko.pl - Gry dla rękodzielnika Qrkoko.pl - Gry dla rękodzielnika Qrkoko.pl - Gry dla rękodzielnika

Z planszy na planszę robi się coraz trudniej. Dostajesz bardziej skomplikowane kolczyki, których za cholerę nie zapamiętasz, a wzorów jest coraz więcej. Włącz tą grę swojej córce i ciesz się jej nieszczęściem! Gra również ma 3 plansze, a w ostatniej kolczyki nie lecą według pokazanej kolejności. To pozwoli zrozumieć Twojemu dziecku, że życie nie jest sprawiedliwe.

ZAGRAJ W SUE'S EARRING MAKER

 

INNE GRY Z SUE

Ibravo.com wypuściło jeszcze kilka gierek z Sue. Wszystkie polegają na tym samym. Odtwarzasz pokazany Ci wcześniej wzór. Z godnych polecenia zostaje jeszcze Sue Doll Maker, gdzie jak sama nazwa wskazuje robimy lalki.

Qrkoko.pl - Gry dla rękodzielnika Qrkoko.pl - Gry dla rękodzielnika

ZAGRAJ W SUE DOLL MAKER

 

KOLOROWANKI TYPU „CROSS STITCH”

Na rynku prostych flashówek dominują gry., które są niczym innym jak kolorowankami.

Qrkoko.pl - Gry dla rękodzielnika

W przypadku gier rękodzielniczych haftujemy krzyżykami. Chociaż głównym targetem są dzieci to nie wiem jakim cudem mają rozróżnić kilka odcieni żółci we włosach księżniczki Peach lub dopatrzeć się czegokolwiek w Pucce. Chociaż zakładam, że obecne pokolenie nie wie kim są te postacie i poznaje jedynie Hello Kitty :)

WYHAFTUJ PEACH

LUB HELLO KITY

CHYBA, ŻE PAMIĘTASZ KIM JEST PUCCA!

 

JAK DOBRZE ZNASZ KOLORY?

Na samym końcu zostawiłam perełkę, która wcale nie jest łatwa i może mocno zdenerwować. Polega na ułożeniu kolorów według odcieni. Po niej śmiało możesz uważać się za daltonistę.

Qrkoko.pl - Gry dla rękodzielnika

Kliknij TUTAJ aby zagrać

 

Chociaż większośc tych gier jest mało wymagająca i zazwyczaj to zwykłe czasówki lub klikacze to pozwalają czasem odpocząć od prawdziwej sztuki rękodzieła. Możesz dzięki nim spróbować zainteresować swoją pociechę nowym hobby lub samemu cofnąć się do czasów kiedy cały handmade wydawał Ci się prostszy :)

SKOMENTUJ