Gejowski naród z szydełkami

25

Qrkoko.pl - Gejowski naród z szydełkami

Lubię reportaże młodego Chajzera. To jeden z niewielu dziennikarzy, który potrafi podejść do sprawy zarówno rzetelnie jak i nieszablonowo. Dlatego zaciekawiłam się kiedy zobaczyłam, że podczas jednego z programów śniadaniowych ma być przez niego poruszony temat szydełkowania. Jednak to co zrobił TVN było obrzydliwe, szokujące i poniżej wszelkiej krytyki. W biały dzień, na oczach milionów ludzi pokazali jak robią to mężczyźni.

GEJE Z SZYDEŁKAMI

Nie trzeba było długo czekać na pierwsze okrzyki oburzenia. Strażnicy moralności tuż po tym jak zasłonili oczy dzieciom, wyrzucili telewizory za okno i wykąpali się w święconej wodzie – wzięli się za obronę czystości narodu. Głos ludu przemówił:

Qrkoko.pl - Gejowski naród z szydełkami

To oburzające, że w publicznej telewizji geje obnoszą się ze swoją orientacją robiąc coś tak pedalskiego jak szydełkowanie! Doskonale wszystkie pamiętamy, że nawet nasze babcie wróżyły nam z fusów:

– Córuś nie bierz za męża chłopa co przerabia ściegi lepiej od Ciebie. To musi być pedał!

Jakie wartości i wzorce przekazuje naszym dzieciom dzisiejsza telewizja? Czy to jest to, o co walczyli nasi dziadkowie? Czy naprawdę pozwalamy na to, by każdy facet miał możliwość zmienić orientację przy zetknięciu się z szydełkiem? Wstyd i hańba!

Kiedy pseudo feministka klaszcze, a kiedy gwiżdże?

Co robi pseudo feministka, kiedy kobieta chwyta się męskiego zawodu? – klaszcze.
A co robi, kiedy facet próbuje damskiego zawodu? – gwiżdże ile sił w płucach.

Sami sobie tworzymy granice co jest męskim, a co damskim zawodem. Co przystoi kobiecie, a co mężczyźnie. Kobiety od lat walczą o równe traktowanie i dostęp do męskich zawodów zapominając, że kijek ma dwa końce. Kiedy kobieta zabiera się za męski zawód wiwatują jej, że jest zaradna, walczy o swoje i oby tak dalej siostro. Kiedy mężczyzna próbuje sił w zawodzie uprzednio postrzeganym jako kobiecy zostaje przez nie posądzony o brak męskości i zniewieściałość. I takie kobiety, które mówią: „Może za niedługo zaczną dzieci rodzić – kobiety będą musiały na nich pracować” mam ochotę zdzielić tym kijkiem przez łeb.

Chcemy równouprawnienia, ale z ograniczoną sprawiedliwością.
Kobiety mogą spełniać swoje ambicje w męskich i damskich zawodach
lub leżeć i pachnieć. Mężczyźni tego wyboru mieć nie mogą.
Zawsze muszą pracować na kobiety.

To był jeden komentarz, ale przedstawiający poglądy milionów. Ilu facetów myślących o kobiecie wykonującej męski zawód ma przed oczami taki widok:

Qrkoko.pl - Gejowski naród z szydełkami

A ile kobiet myśląc o facetach projektujących, szydełkujących czy strzyżących w pierwszej chwili myśli:

PEDAŁ – PEDAŁOWI NIERÓWNY?

Mnie nie dziwią dziergający mężczyźni. Każdy kto szanuje rękodzieło na poziomie wyższym od „robię byle sprzedać” musiał chociaż raz trafić na twórczego mężczyznę np. Jana Stwasza lub Wujka Przyrodę. Czy z powodu odmiennej płci wszystkie kobiety mają prawo wyzywać ich od pedałów?

Facetowi nie przystoi szydełkować

Wszyscy krzyczą: babski zawód – pedał! A mało kto zastanawia się nad tym, że największymi projektantami są mężczyźni. Więc co jest niemęskiego w robieniu na drutach czy szydełkowaniu? Buractwo wbiło sobie do głów, że rękodzieło to wyłącznie stare babcie i gosposie domowe, a prawdziwy facet powinien w lesie drzewo rąbać!

Qrkoko.pl - Gejowski naród z szydełkami

Do projektów Oscara de la Renty, który w większości kolekcji umieszcza wiele koronek szydełkowych ustawiają się kolejki. Co by było gdyby kiedyś ktoś powiedział mu:

– Oskarek, weź się do męskiej roboty. Węgla byś naznosił, w samochodzie pogrzebał. Wiesz, tak jak facet, bo sąsiadki gadają.

Co by było gdyby każdy tak myślał? Wtedy co druga fashionistka nie wzdychałaby do Diora, a prawie każda kobieta na świecie nie marzyłaby o torebkach od M.Kors’a. Oni by po prostu nie istnieli.

A jednak istnieją. Portal The Most 10 w swoim rankingu najpopularniejszych projektantów umieścił trzy kobiety. Reszta to panowie. Jakim cudem przeżyli w świecie, w którym ciągle są utarte schematy co może facet, a co baba? Czy może powoli przymykamy oko na to, że to robi mężczyzna, bo fajnie mu to wychodzi? Jeżeli tak, to gdzie tkwi różnica między panem szyjącym suknie, a panem dziergającym kardigany? Przestańcie w końcu mrugać oczami i otwórzcie je szeroko. Zobaczycie wtedy, że tej różnicy nie ma.

DZIERGAMY WŁASNY STRYCZEK

Wyznaczając sobie granice jaki zawód czy hobby przystoi kobiecie, a jaki mężczyźnie szkodzimy sami sobie. To prosta droga to tego, by iść w ślady krajów, które ograniczają wolność i wolę osób tylko ze względu na ich płeć. A wiemy, że do niczego dobrego to nie prowadzi. Nie ważne czy lepiej w kuchni sprawdza się facet czy baba. Nie ma znaczenia czy za projektowanie weźmie się kobieta czy mężczyzna.

Przestańcie patrzeć na wykonywane zawody czy hobby przez pryzmat zawartości rozporka, a zacznijcie przez pryzmat posiadanych umiejętności.

Nie dyskredytujcie czyjegoś hobby tylko dlatego, że według Was jest to niemęskie. Wciąż wielu z Was uważa, że osoby z tego reportażu zamiast dziergać swetry powinni byli wyszydełkować sidła na niedźwiedzie. I broń boże nie robili potem z nich futer! I powinni to zrobić, aby udowodnić Wam swoją męskość.

Tylko, że oni nie muszą niczego nikomu udowadniać. Jeżeli chcą szydełkować to nie będą między kolejnymi oczkami zaliczać na Waszych oczach stada dziewczyn, tylko po to, żeby udowodnić Wam swoją seksualność. Bo nawet jeżeli są gejami to mają Was w dupie i to nie w taki sposób w jaki pomyśleliście.

Póki co cały naród nie zrobił nam się spedalony, chociaż rękodzielnicy byliby bardzo wdzięczni za rozprzestrzenienie się takiego „homoseksualizmu”. Im więcej osób podziela naszą pasję tym lepiej. Pomyślcie ilu w Waszym otoczeniu jest mężczyzn, którzy wstydzą się przyznać do swojego hobby, żeby uniknąć wyśmiania. A wstydzą się niepotrzebnie, bo nikt nie może szykanować osób, które wybrały sobie niecodzienny sposób spędzania czasu. Nikt nie ma prawa patrzeć im na ręce i oceniać czy powinni trzymać w nich szydełko czy kilof.


Daj lajka jeżeli nie wstydzisz się szydełkować: