Pamiętnik Kurki to archiwalne wpisy z mojego fanpage (https://www.facebook.com/Qrkoko/), które mogliście przegapić, nigdy w życiu ich nie zobaczyć lub zwyczajnie o nich zapomnieć. Powspominajmy je razem ;)

Psychotest

Siedzimy z Przedmężem w domu i rozwiązujemy psychotest dla par. Wyszło nam, że nie potrafimy flirtować, więc postanowiliśmy poćwiczyć. Chyba nie zaczęliśmy za dobrze.

Przedmąż: Hej, często tu bywasz?


Czytanie

Zorientowałam się, że przeczytałabym w ciągu roku znacznie więcej książek, gdybym wcześniej nie postanawiała, że do każdej z nich zrobię ozdobną zakładkę.


Qrkoko.pl - Flirt i asertywność


Naśladowcy

Pewnie część z Was pamięta moje przeboje z panem bankowcem z galeryjnej wysepki, który uparcie proponował mi założenie konta. Okazało się, że ma on swoich naśladowców w innych centrach handlowych, którzy swoimi śpiewkami chcą wylądować na liście przebojów finansowych, gdzie królują takie hity jak 12 groszy, Mamona czy Kasa i sex. No i ja w kolejnej galerii miałam niewątpliwą przyjemność ponownie spotkać takiego bankowego wokalistę.

Starałam się okrążyć jego wysepkę jak najszerszym łukiem i tak przykleiłam się do ściany, że mój podkład wszedł w reakcję chemiczną z impregnatem. Jednak wszystkie moje starania spełzły na niczym, bo mimo, że sama pełzłam niczym robaczek to pan bankowiec bez trudu nadział mnie na swój haczyk:

– Dzień dobry miła pani! Zapraszam do założenia konta w naszym banku!

– Nie, dziękuję.

– A może jednak?

– Okej, przekonał mnie pan!

– Naprawdę???

– Nie.

Oj, już to czuję w swoich stopach procentowych, że tak łatwo mi nie odpuści. Mam to jak w banku.


Leżakowanie

Dowiedziałam się, że Przedmąż miał w przedszkolu leżakowanie i to podobno było coś zupełnie normalnego. Czuję się oszukana. Ja w swoim nie miałam takiego przywileju! Poszukuję prawnika, który pomoże mi odzyskać te utracone godziny, abym mogła je legalnie odrobić w pracy.


Qrkoko.pl - Flirt i asertywność


Porządki

Zrobiłam porządki w szafie i okazało się, że mam mnóstwo za dużych ubrań. Teraz prowadzę wewnętrzną walkę ze swoim lenistwem, bo nie mogę się zdecydować czy łatwiej będzie mi je przerobić na maszynie czy po prostu do nich przytyć.


Kino

Idziemy do kina na film o kiełbasie. Przedmąż nie mógł zasnąć i od rana chodzi podekscytowany. Ubrał nawet odświętną koszulę, która mu została po bierzmowaniu. Mówi, że w powietrzu czuje Oscara i krakowską podsuszaną.


Serial

Spaceruję po osiedlu, gdzie zazwyczaj ciszę przerywa jedynie szum drzew i śpiew ptaków. Jednak dzisiaj nie było mi dane delektować się tą oazą spokoju. Z mojej fatamorgany raju na ziemi wyrwał mnie przeraźliwy krzyk dochodzący z okna jednego z blokowisk.

– MARTAAAAAAAAAAAAA!!!! MAAAARTA CHODŹ SZYBKOOOO!!!

W panice sięgnęłam po telefon i zaczęłam się rozglądać żeby wiedzieć czy dzwonić po policję, pogotowie czy popcorn. Pali się? Kradną? Kłócą? A może trzeba kupić koperek?

– NO JA NIE MOGĘ, MARTA NOOOO!!!

Pojawia się coraz więcej pytań bez odpowiedzi, a sytuacja robi się coraz bardziej napięta. Czy zagraża nam niebezpieczeństwo? Czy wszyscy ujdą z życiem? Czy na pewno moje osiedle jest tak spokojne jak myślałam?

– MARTA NO CHODŹ, BO PRZEGAPISZ! WSPANIAŁE STULECIE SIĘ ZACZĘŁO!


Qrkoko.pl - Flirt i asertywność


Wycieczka

Ja: Jedziemy do Białowieży! ŁUHU!

Przedmąż: Ale wiesz, że tam tak naprawdę nie można jeździć na żubrach?

Ja: …

Przedmąż: Agata?

Ja: …

Przedmąż: Nie odzywasz się?

Ja: Zastanawiam się czy teraz warto jechać.


Qrkoko.pl - Flirt i asertywność


Asertywność

Rękodzieło nauczyło mnie asertywności. Dowiedziałam się jak stawiać granice i mówić „NIE” kiedy sytuacja tego wymaga, np. nie – ta włóczka nie była za droga.

 

Pacnij lajka jak tekst się podobał!

 
Polub mnie to nie przegapisz nowych postów

 

.