EMPIK bierze się za handmade

25

Qrkoko.pl - EMPIK bierze się za handmade

I nie mów, że koło tutki Ci to lata!

Empik wpadł na genialny pomysł – postanowił wesprzeć nasz żyjący w cieniu, niepopularny i niedochodowy rękodzielniczy światek i dostosować go do swoich standardów.

Wziął się za TUTKI. Czym są tutki? To zwinięte w rurki stare gazety, ulotki czy broszurki, które służą do wyplatania. Po kilku próbach sami możecie nauczyć się je skręcać ponosząc groszowe koszty. Leniwi skorzystają z pomocy Empiku, który wychodzi im naprzeciw i oferuje skręcone już rurki.

Qrkoko.pl - EMPIK bierze się za handmade

Świat idzie do przodu. Rękodzieło musi iść z duchem czasu, zostać uproszczone i skomercjalizowane. Czy Wy wszyscy rękodzielnicy myślicie, że ludzie mają czas i chęci poświęcać lata na naukę, poszukiwanie materiałów, technik i praktykowanie, żeby stworzyć swoją pierwszą w życiu bransoletkę stwierdzając po tym, że nie było warto? Ludzie nie mają na to czasu, Empik o tym wie i dokonuje rewolucji!

Nadchodzą lepsze czasy. Nie trzeba będzie mieć rozwiniętej wyobraźni, talentu czy bogatego warsztatu żeby być indywidualnym. Pojawią się na naszych ulicach rękodzielnicze automaty. Podchodzisz, wrzucasz monetę i wciskasz przycisk. Jakie rękodzieło chcesz dzisiaj?

Szydełkowane – 1, beading – 2, decoupage – 3, soutache – 4?

Wszystko będzie teraz o wiele prostsze i łatwiejsze w dostępie. Po co szukać materiałów po różnych sklepach? Na własną rękę odkrywać jakość, dostawców i szukać złotego środka? Wszystko znajdzie się w sieciówkach.
„Zestaw małego rękodzielnika”, tuż obok „Zostań malarzem w tydzień”, a na dolnych półkach „I ty możesz być szafiarką” przecenione o połowę.

Tylko frajer szukałby pasujących koralików, tkałby bransoletkę i dobierał przywieszki, skoro sklep im to ułatwi i sprowadzi tylko do wybrania zawieszek. Ups, Pandora już na to wpadła.

Rękodzielnicy bądźmy wdzięczni! Rynek przeciera nam szlaki i pozwala wreszcie odpocząć. Nasza wiedza i umiejętności nie są już nikomu potrzebne. Sieciówki sprowadzą rękodzieło do poziomu plug&play. A my możemy odejść na zasłużoną emeryturę.

 

 

 

 

 

 

 

 

A tak na serio…

Empik wspomógł TUTKI. Czym naprawdę są TUTKI?

Tutki.eu tak naprawdę jest świetną akcją. Pomagają ludziom wykluczonym społecznie i takim, którzy mają problemy na rynku pracy.

Qrkoko - EMPIK bierze się za handmade

Qrkoko jest bardzo za. Tutki promują rękodzieło i pomagają potrzebującym. Jestem szczęśliwa, że Empik przykłada do tego swoje błogosławieństwo. W końcu zaczynają się spełniać moje proroctwa, że rękodzieło wyjdzie do ludzi i zostanie zauważone oraz docenione na większą skalę.

Ciekawi mnie tylko czy inne firmy podejmą wyzwanie i będą częściej współpracować z rękodzielnikami. Na razie mało jest takich akcji, a na pewno nie tak nagłośnionych. Empik rzeczywiście przeciera nam szlaki.

Popieram i polecam TUTKI każdemu, kto nie ma czasu zwijać gazet, a chce wspomóc szlachetną inicjatywę i jednocześnie wdrożyć się w rękodzielniczy świat.

Tworzysz i pomagasz

Czego chcieć więcej? :)