Egzamin gimnazjalny trzeba powtórzyć. Znowu.

3

Qrkoko.pl - Egzamin gimnazjalny trzeba powtórzyć. Znowu

Depresja, alkoholowy ciąg, ucieczki z domu czy zwykła sraczka. To tylko nieliczne z atrakcji jakie funduje uczniom stres spowodowany egzaminem gimnazjalnym. Od czasów podstawówki wymagano od nich jedynie by nie przedawkowali, nie brudzili ubrań i pamiętali, że kąpiel w Sprite nie jest formą antykoncepcji. Teraz mają napisać test, który zdecyduje o ich dalszej przyszłości. Nic dziwnego, że kiedy mają już go za sobą marzą jedynie o odetchnięciu z ulgą. Jednak sępy w postaci mediów zadbają o to, by uczniowie po raz kolejny złapali zadyszkę.

 

Kilku rzeczy możemy być w życiu pewni. Porażki reprezentacji w piłkę nożną, zapełnionych placów zabaw podczas awarii Internetu, śmierci bohaterów R.R. Martina czy tego, że po zakończonych egzaminach gimnazjalnych pojawią się fałszywe informacje o konieczności ich powtórzenia. Powielane są najczęściej przez pasożytnicze pseudomedia, które w redakcjach modlą się do kapliczek Faktu i liczą na kliknięcia desperatów. Z chęci zarobku napiszą wszystko, by odwiedzili ich zestresowani uczniowie, których mają za idiotów serwując co roku ten sam news zmieniając jedynie nagłówek z datą.

 

Drodzy uczniowie, weźcie sobie na wstrzymanie i nie sprawdzajcie wszystkich krzykliwych tytułów. Jeżeli Wasz egzamin będzie faktycznie powtórzony to dowiecie się tego z bardziej wiarygodnego źródła niż strony, które zazwyczaj opisują terrorystyczne ataki bagietek czy egzorcyzmy na meblach. A Wy pseudo dziennikarze dajcie tym gimnazjalistom odpocząć. Oni mają przed sobą całe życie i jeszcze nie raz będą stresowani pogłoskami typu: „nie zdasz sesji”, „w pracy szykują się zwolnienia” czy „jestem w ciąży”. Chociaż raz wstrzymajcie na chwilę oddech i dajcie im pooddychać. I nie zapomnijcie, że już od poniedziałku matury. Je też będzie trzeba powtórzyć. Jak co roku.


Lajkuj jak nie powtarzasz egzaminu!

3 komentarze

  1. Ja kiedyś dałem się nabrać na takie „newsy” pisząc testy gimnazjalne ale teraz jużwiem że to z roku na roku ta sama ściema żeby nabić kasę na wyświetleniach

  2. ja mam w tym roku maturę to chyba po ogłoszeniu wyników wyłączam neta zeby się nie zdenerować :P

  3. Anna Kurtasz on

    Egzamin trzeba powtórzyć, każdy wygra najnowszy model telefonu (tylko bez folii ochronnej), rozdamy tysiące doładowań po milion złotych… a te wredne linki „same się wklejają” :P :P :P