DIY back to school – kolorowy piórnik, zeszyt do zdrapywania i zakładki z pomponem!

5

Back to school DIY – ten rok szkolny będzie kolorowy!

Powrót do szkoły nie musi być drogi. Pokażę Wam moje propozycje na DIY Back To School, z którymi poradzi sobie każdy uczeń. Każdą z nich zrobiłam kiedyś w moich szkolnych czasach, więc dla mnie to prawdziwy powrót do szkolnych ławek. Takie DIY do szkoły lubię najbardziej ;) 
Wspólnie zrobimy kolorowy zeszyt do zdrapywania, piórnik i kilka zakładek z pomponami!

DIY ZESZYT

DIY back to school - kolorowy piórnik, zeszyt do zdrapywania i zakładki z pomponem!

 
Takie zeszyty robiłam jeszcze w szkole podstawowej. Dla mnie to prawdziwe Back To School. Aby ozdobić okładkę swojego notesu przygotuj kredki świecowe lub pastele olejne oraz farbę akrylową i płyn do mycia naczyń. Po co płyn? To właśnie dzięki niemu farba przylgnie do warstwy kredek ;) Inaczej by spłynęła. Na filmie zobaczysz jak łatwo całość połączyć i jak dużo zabawy jest ze zdrapywania swoich wzorów.
 
Aby zabezpieczyć swoją pracę na gotowy wzór nałóż cienką warstwę kleju szkolnego. Po wyschnięciu ślicznie utrzyma wszystko w miejscu!

DIY PIÓRNIK

DIY back to school - kolorowy piórnik, zeszyt do zdrapywania i zakładki z pomponem!

 

Co to za back to school bez piórnika? Propozycja z zamków błyskawicznych jest znana już od dawna. Podobne szyłam sobie w gimnazjum ;) Wybierz kilka zamków o jednakowej długości i zszyj tak jak pokazałam na filmie. Moje zamki mają 15 cm i zdecydowałam się na 7 sztuk. Dzięki temu mam piórnik idealny dla starszych uczniów – mieści się w nim kilka długopisów! Oczywiście jeżeli chcesz możesz zdecydować się na większą wersję. Po prostu zszyj więcej zamków!

DIY ZAKŁADKI 

DIY back to school - kolorowy piórnik, zeszyt do zdrapywania i zakładki z pomponem!

Kiedy zobaczyłam takie spinacze w sklepie byłam w szoku. Były niesamowicie drogie! A nie od dzisiaj wiadomo, że jeżeli chodzi o Back To School to zawsze można lepiej wydać pieniądze ;)

 

Duży spinacz do papieru i pompon, odrobina kleju i za ułamek ceny można mieć swoją wersję zakładki. DIY do szkoły. Nie tylko! Chociaż sama nie jestem już uczniem to używam ich codziennie ;) Zrobiłam też sobie wersję z mniejszymi pomponami.


>> Kliknij na zdjęcie, aby przejść do filmu <<

DIY back to school - kolorowy piórnik, zeszyt do zdrapywania i zakładki z pomponem!

>> Dodałam do niego napisy po polsku! <<

 

DIY DO SZKOŁY

Temat będę rozwijać, więc nie zapomnij zasubskrybować kanału. Już niedługo pojawi się tam więcej pomysłów idealnych dla uczniów!
A jeżeli podoba Ci się moje pomysły na „zrób to sam” to polecam pozostałe wpisy. Nawet pokazałam jak przerobić koszulkę na plecak worek!

Qrkoko.pl - Jak zrobić plecak worek?

Plecak worek z koszulki – http://qrkoko.pl/jak-zrobic-plecak-worek/

Udanego tworzenia Kurczaku!

 

5 komentarzy

  1. Dorota Prószyńska on

    Pomysł z piórnikiem jest kapitalny! W życiu bym nie pomyślała, że z połączenia kilku zamków może powstać coś tak fajnego i funkcjonalnego. Wielki, wielki szacun. :)