Czapka na drutach – TUTORIAL

0

Czapka na drutach – jak ją wykonać?

Czapka na drutach opiera się na podstawach dziergania, które prawie każdy może opanować. Oczko prawe, oczko lewe i już można wyczarować sporo całkiem ciekawych dzianin ;) Dzisiaj pokażę Wam te podstawy i na bazie tych początkowych umiejętności przeprowadzę Was przez proces powstawania prostej czapki na drutach!

Jest wiele sposobów na zaczęcie. Nabieranie oczek, późniejsze ich przerabianie i zamykanie będzie się różnić w zależności od upodobań dziewiarki. Pokażę Wam dzisiaj moje sposoby :) Wspólnie przejdziemy przez wszystko: nabieranie oczek, przerabianie oczek prawych i lewych, zwężanie, zamykanie i w końcu robienie czapki. Brzmi strasznie? Ale takie nie jest :)

MATERIAŁY

– WŁÓCZKA –

Qrkoko.pl - Prosta czapka na drutach - TUTORIAL

Wybierzcie coś miękkiego i ciepłego. Najlepiej z dodatkiem wełny :) Aby Was przyjemnie grzało i nie sprawiało dyskomfortu podczas późniejszego noszenia. Kolorowa czapka została zrobiona z włóczki Himalaya Combo, a ta którą wspólnie przerabiamy tworzy się z Himalaya Dolphin Baby. Chociaż ta druga to 100% poliester to sposób jej budowy sprawia, że jest bardzo miękka i przyjemna w dotyku!

 

– DRUTY –

Qrkoko.pl - Prosta czapka na drutach - TUTORIAL

Grubość dobieramy oczywiście pod włóczkę. Sama uwielbiam te z żyłką, ponieważ zwiększa to komfort dziergania. Zwłaszcza, kiedy nabieramy wiele oczek na raz!

 

– DODATKI –

Qrkoko.pl - Prosta czapka na drutach - TUTORIAL

Jak w przypadku pracy nad wieloma dzianinami do wykończenia potrzebujemy ostrych nożyczek i odpowiedniej igły. Dzięki tym dwóm cudom chowanie nitek to czysta przyjemność :)

 
ZAPRASZAM DO NAUKI!

 

Agata Garbowska – twórczyni bloga Qrkoko.pl i kanału YouTube QrkokoTV

Od wielu lat Rękodzielnik z zamiłowaniem do szydełkowania i koralikowania. Qrkoko.pl - Kurs SzydełkowaniaKurs, który stworzyła pomoże ludziom nauczyć się podstaw szydełkowania, formowania dzianiny i innych zagadnień związanych z dzierganiem. Jej tutoriale zostały okrzyknięte najlepiej wyjaśnionymi lekcjami w polskim Internecie, gdzie wiedza przekazywana jest w przystępny i zabawny sposób.

 

Robótki na drutach mają swoich miłośników na całym świecie i co roku ręcznie robione dzianiny błyszczą na pokazach mody :) Nowy rok to odpowiedni moment na postanowienie sobie, aby opanować nową umiejętność :) Jak widzicie podstawy nie są trudne, ale wymagają małego samozaparcia. Późniejsze etapy nauki idą już z górki :)

Pacnij lajka jak tekst się podobał!

 
Polub mnie to nie przegapisz nowych postów

 

.