Dobre branżowe pisma dla Rękodzielników można policzyć na palcach jednej ręki. Nowy magazyn „Crafty” dokłada swój paluszek i jest to zdecydowanie kciuk w górę.

Byłam właśnie w galerii handlowej, gdzie czekałam aż Przedmąż, który jest na przymusowej diecie wróci ze swojej ściany płaczu, czyli stoiska z wędlinami. Wtedy mój wzrok przykuło coś dużego i kolorowego, na co bardzo miałam ochotę. O dziwo nie była to tabliczka czekolady tylko nowe czasopismo dla Rękodzielników, które kusiło mnie niską zawartością kalorii oraz hasłem „wyjątkowy magazyn dla osób kreatywnych”. Pomyślałam, że najwyżej pójdzie w cycki i wydałam całe 10,99 przeznaczone na świąteczny prezent dla Przedmęża. Czy było warto?

MATKA BURDA

Magazyn „Crafty” wydawany jest przez Burdę, co mnie bardzo ucieszyło. Po letniej edycji SeeBloggers, gdzie miałam okazję porozmawiać z przedstawicielami tego wydawnictwa moja miłość do nich jeszcze bardziej przybrała na sile. Skoro w gazecie palce maczała burda to wiedziałam, że czekają mnie piękne zdjęcia i jeszcze lepsza treść. Nie pomyliłam się!

Qrkoko.pl - Nowy magazyn "Crafty" - pierwsze wrażenia

CRAFTYKUŁY

Nazwę „Craftykuły” wymyśliłam na potrzeby mojego bloga i jak się pewnie domyślacie jest to określenie na artykuły z zakresu Rękodzieła. W gazecie „Crafty” takich treści jest cała masa. Najbardziej urzekł mnie ten poświęcony zarabianiu na Rękodziele. Lepszy czytałam tylko u siebie ;) Konkretna wiedza, brak lania wody, dużo porad, tricków i adresów do dalszego zgłębiania wiedzy. Dużym problemem pism branżowych jest bardzo płytki poziom przy artykułach dotyczących wizerunku Rękodzielnika, marketingu w handmade czy sprzedaży prac, bo najczęściej piszą je osoby, które nie mają o tym pojęcia. Wtedy temat potraktowany jest powierzchownie albo artykuł składa się z powielonych wniosków, które ktoś wcześniej już napisał. Na szczęście w przypadku „Crafty” poziom został zachowany do tego stopnia, że można się zanurzyć w wiedzy bez poczucia, że ktoś zabiera się za naukę nurkowania w brodziku. Teksty są naprawdę dobre, zwłaszcza ten o robieniu zdjęć czy kalendarium polskich imprez.

Qrkoko.pl - Nowy magazyn "Crafty" - pierwsze wrażenia

RÓŻNORODNOŚĆ

W gazecie mamy bardzo dużo tutoriali (aż 81!), które są niesamowicie różnorodne – DIY, szycie, dzierganie, biżuteria, czy nawet gotowanie i naturalne kosmetyki. Wszystko jest bardzo dobrze opisane i nie ma tu treści wrzuconych na szybko żeby zapchać strony.

SMACZKI

W tutorialach znajdziemy coś co ja osobiście uwielbiam, czyli ramki z poradami i słowa klucze. To takie porady dodane od serca żeby ułatwić pracę. Oprócz tego pełno tam klimatycznych fotografii, które pięknie komponują się z designem stron. Moją wisienką na torcie był wywiad z Agnieszką Nieradką z Pluszektorium oraz artykuł o witrażach w dziale „Crafty sztuka”.

Qrkoko.pl - Nowy magazyn "Crafty" - pierwsze wrażenia

WRAŻENIA OGÓLNE

Bardzo się cieszę, że przypadkiem trafiłam na tą gazetę. Za niecałe 11 złotych dostałam dużo pięknych zdjęć i tutoriali oraz rzetelną wiedzę, porady czy masę przydatnych linków. Cieszę się, że rynek gazet rękodzielniczych w Polsce się rozrasta i „Crafty” dołącza do grona tych, które po przeczytaniu nie lądują w kominku. Jest tnaia, różnorodna, profesjonalna i nie wałkuje w kółko tych samych tutoriali, tylko podsuwa nowe pomysły i rozwiązania. Rozbijajcie swoje świnki skarbonki i lećcie ją kupić. Qrkoko poleca :)

.