CraftMonday #8 – Zanim to było modne

9

Qrkoko.pl - CraftMonday #8 - Zanim to było modne

Za dzieciaka na bal gimbazjalny miałam sukienkę szytą na miarę. Może się to wydawać ekstrawaganckie, jednak prawda jest taka, że byłam drobna i większość sukienek na mnie nie pasowała. Niemniej w tamtych czasach indywidualne projekty były czymś rzadko spotykanym. Jak jest dzisiaj?

Wszystko się zmienia. Teraz każdy szyje, projektuje, tworzy. Dzięki takim programom jak Project Runway, Craft Wars czy Projektanci na Start, handmade wchodzi na salony. I bardzo dobrze! Od dawna czekamy na to, aż media pozwolą rękodziełu wyjść do ludzi. Przyda nam się rozgłos i zmiana mentalności społeczeństwa, że handmade to nie tylko hobby ale również pasja, styl życia i sposób na wyrażenie siebie. Od początku blogowania staram się zaszczepić tę ideę w ludziach i medialny szum na pewno mi w tym pomoże.

Craftciarki nie obawiajcie się rozgłosu i napływu nowego pokolenia, bo tylko na tym skorzystacie. Na rękodziele zjedliśmy zęby i Tworzyliśmy zanim to było modne. Jesteśmy już rękodzielniczymi weteranami, więc czas by stać się celebrytami. Nie czujcie się zagrożone, bo jesteście na swoim boisku od dawna i macie ustawioną pozycję. Teraz piłka jest Wasza i to Wy decydujecie kto gania na bramkę.