CraftMonday #20 – Piękne dusze

8

Qrkoko.pl - CraftMonday #20 - Piękne dusze

We współczesnym świecie jesteśmy skazani na życie w kłamstwie, intrygach i knuciach, a on sam powoli traci dla nas barwy. Musimy się ładnie uśmiechać do osób, którym najchętniej wydłubalibyśmy oczy lub grzecznie odpowiadać tym, którym posłalibyśmy wiązankę przekleństw.

 

Żyjąc w takim świecie wolę go upiększać niż uprzykrzać innym. Każdej nowo usłyszanej intrydze odpowiadam, że jestem na nią za stara. Zamiast wnikać kto komu obrabia teraz plecy wolę poświęcić tych kilka minut na stworzenie pięknej rzeczy dla ludzi o pięknej duszy. Zamiast wszczynać wojny, nawet te słowne, wolę zrobić nową maskotkę. Zamiast przejmować się wielkimi problemami wolę cieszyć się z małych rzeczy. Z ładnego widoku w drodze do pracy, z przeceny włóczki w ulubionym sklepie czy z aprobaty moich prac ze strony dzieci. To najlepsi recenzenci, bo dzieci nie kłamią. Dopóki ktoś ich tego nie nauczy.

 

Zamiast tracić czas i nerwy na sprawy, które powodują u Was smutek skierujcie swoje siły na coś co przynosi Wam radość. By współczesny świat, w którym żyjecie nabrał dla Was trochę kolorów.


Zmień swój świat!