CraftMonday #20 – Piękne dusze

8

Qrkoko.pl - CraftMonday #20 - Piękne dusze

We współczesnym świecie jesteśmy skazani na życie w kłamstwie, intrygach i knuciach, a on sam powoli traci dla nas barwy. Musimy się ładnie uśmiechać do osób, którym najchętniej wydłubalibyśmy oczy lub grzecznie odpowiadać tym, którym posłalibyśmy wiązankę przekleństw.

 

Żyjąc w takim świecie wolę go upiększać niż uprzykrzać innym. Każdej nowo usłyszanej intrydze odpowiadam, że jestem na nią za stara. Zamiast wnikać kto komu obrabia teraz plecy wolę poświęcić tych kilka minut na stworzenie pięknej rzeczy dla ludzi o pięknej duszy. Zamiast wszczynać wojny, nawet te słowne, wolę zrobić nową maskotkę. Zamiast przejmować się wielkimi problemami wolę cieszyć się z małych rzeczy. Z ładnego widoku w drodze do pracy, z przeceny włóczki w ulubionym sklepie czy z aprobaty moich prac ze strony dzieci. To najlepsi recenzenci, bo dzieci nie kłamią. Dopóki ktoś ich tego nie nauczy.

 

Zamiast tracić czas i nerwy na sprawy, które powodują u Was smutek skierujcie swoje siły na coś co przynosi Wam radość. By współczesny świat, w którym żyjecie nabrał dla Was trochę kolorów.


Zmień swój świat!

8 komentarzy

 1. Marta Myszkusia on

  Oj jak ja tego nie znoszę, takiego sztucznego udawania, uśmiechania się do ciotki, której bym oczy wygrzebała łyżeczka:) Mama mnie próbowała nauczyć jak być sztucznym- jak są goście to sie uśmiechamy, tak tak potakujemy, ciasteczko, a może jeszcze herbatki do gości stojących w progu na wylocie.. no a jak już goście zostaną to kolacyjkę mamusia zrobi….
  ALE?????
  Goście wyszli: „boże, jak długo siedzieli”, „matko jak ona się ubrała”, „ale pie… o tym dziadku”, „ale zeżarli to ciasto, na jutro już nic nie zostało”…
  Całe szczęście, że jestem innym człowiekiem i mój organizm tego nie wchłonął! Trochę wrażliwości i dobroci mam ze swojego malutkiego serduszka- ale tacy mają pod górkę, bo nie potrafia iść do celu po trupach:)

  Pozdrowionka!!!

 2. Te wszystkie intrygi mnie też mocno denerwują. Najgorsze jest to, że niektórzy nie rozumieją, że nie chce być w nie wciągana i gadają do mnie, a ja musze słuchać, bo przecież z pracy nie wyjde.

 3. Chciciałabym móc schować się z koralikami w pokoju za każdym razem jak mnie ktoś zdenerwuje swoją głupotą. ale masz rację. nie ma co się wkręcać w ich gierki bpo to na dobre nikomu nie wyjdzie.

 4. Dobry, pozytywny post. Takiej mądrości życiowej trzeba się nauczyć. Ja własnie w rękodziele odnalazłam wytchnienie duszy. :)