CraftMonday #13 – Robotyka i handmade

10

CraftMonday #13 - Robotyka i handmade

Robotyka na stałe weszła do naszego życia, również rękodzielniczego. Mamy maszyny do szycia i maszyny dziewiarskie, które po podłączeniu do komputera pozwolą zaprojektować cały wzór. Do tego wiele mniejszych urządzeń do wycinania, wytłaczania i wykręcania. Pisałam już o tym w przypadku Empiku i ciągle się zastanawiam. Czy plug&play opanuje rękodzieło?

Sama również korzystam z programów do projektowania, a na urodziny dostałam kilka pomocnych gadżetów. Dopóki całkowicie nie zastępuję swojej pracy przez komputerowe udogodnienia to mam czyste sumienie. Jeżeli coś ma mi pomóc to nie boję się, że praca nie będzie w 100% moja i chętnie tego użyję. Bardziej obawiam się efektu Ikea wśród „kreatywnych” udogodnień. Nie chcę by rękodzieło poszło w stronę ciast w proszku. Dodaj do niego jajko i wodę, a możesz nazywać się kucharzem. Wymień przywieszkę, dodaj zapięcie i jesteś artystą. Zachowajmy zdrowy rozsądek przy korzystaniu z komputerowych dobrodziejstw, pomocnych gadżetów i gotowych elementów. Tak by nasz wkład w pracę nie ograniczał się do kliknięcia START.

A już w piątek szykujcie się na recenzję obręczy do dziergania marki Tchibo. Też myślałam, że tam tylko sprzedają kawę ;)


Daj lajka jeżeli jesteś gadżeciarzem!

10 komentarzy

 1. A ja się boję tych wszystkich programów do projektowania, to dla mnie zbyt skomplikowane i wolę tradycyjne metody :(

 2. Czekam na jakieś recenzje gadżetów bo sama chętnie bym się dowiedziała jakie warto kupić

 3. Woolengirl on

  nie wiem dlaczego niektórzy się upierają i rysują coś na kartce jak można za darmo ściągnąć programy. Co zrobia jak zmieni im sie koncepcja i trzeba pozamiemniać wszystkie kolory? będą teraz mazać?

  • Dokładnie. Programy do projektowania są o niebo wygodniejsze. Zwłaszcza, że można robić kilka wersji kolorystycznych nie projektując wszystkiego od nowa.

 4. Onahandemade on

  Ja tam lubię programy do rękodzieła. Od razu wiem czy mój wzór wyjdzie i nie muszę się męczyć. Rysować nie umiem to mam z głowy to czy wzór wyjdzie mi czytelny :D:D

  • Odnośnie rysowania miałam podobny problem przy projektowaniu schematów szydełkowych, bo wychodziły mi nierówno lub były nagromadzone w jednym miejscu.