Ciągle jest nadzieja – CraftMonday #35

5

Qrkoko.pl - Ciągle jest nadzieja – CraftMonday #35

Ostatni weekend poświęciłam na dopracowanie nowego projektu, o którym będziecie mogli przeczytać, a także do niego dołączyć już lada dzień. Pomysł na niego wyniknął z tego, że w rękodziele jest dużo drażliwych tematów, których wielu ludzi boi się poruszać. Tematy te są jak wielka rana, którą co jakiś czas ktoś tylko lekko rozdrapuje, po czym do niej nie wraca. Ja nie boję się polemiki i postanowiłam zaleczyć tę ranę do końca.

Cieszą mnie Wasze wiadomości i komentarze, w których mnie wspieracie. Utwierdzacie mnie w przekonaniu, że ciągle możemy zmienić zasady panujące w naszym rękodzielniczym środowisku i sprawić, by ludzie na nowo zaczęli je doceniać. Tylko aby to zrobić należy uzdrowić je od środka. Trzeba odbudować naszą społeczność. Z tego powodu szykuję dla Was miejsce, które nie będzie spiżarnią wzorów i salą operacyjną do rozczłonkowywania prac. To będzie miejsce, w którym na nowo ukształtujemy nasz rynek i przedyskutujemy dotyczące go kwestie.

Każde środowisko ma swoje problemy. W naszym zaczęło przeważać cwaniactwo i kombinowanie, które określane jest zaradnością. Świadomie myli się plagiaty z kreatywnością, przymykając oko na poczynania „znanych nazwisk” czy osób z zamkniętych grup wzajemnej adoracji. Na szczęście jest coraz więcej ludzi, którzy dostrzegają skażenie naszego światka, przestarzałe poglądy i szkodliwe dla nas działania. Cieszę się, że macie dosyć toru, po którym jedzie rękodzieło i chcecie przestawić jego zwrotnicę. Cieszę się, że tak jak ja ciągle macie nadzieję na zmianę.

⇓ Polub tekstPolub fanpage ⇓