Choker DIY – 6 sposobów na tanią i modną biżuterię NA LATO!

2

CHOKER DIY – jak się do tego zabrać?

Choker to modny dodatek, który już od kilku sezonów króluje na ulicach i Instagramie. Jak go zdobyć nie wydając fortuny? Zrobić! 

W sklepach znajdziesz wiele propozycji, do których dorzucam jeszcze kilka swoich. Materiały do zrobienia chokera są do kupienia w pasmanterii, sklepie z koralikami, internecie, a nawet można je znaleźć w domu. Pokażę Ci je dokładniej w filmie. Kawałek tasiemki, kilka ruchów szczypcami i najmodniejsza ozdoba tego lata jest gotowa :)

Ogólnie temat biżuterii nie jest mi obcy. Zajmuję się zarówno zaawansowanymi technikami, jak i prostymi wersjami. Mam nawet cały kurs, w którym uczę od podstaw jak zrobić biżuterię w domu. Zobacz!

>>DOMOWA BIŻUTERIA – DARMOWY KURS OD PODSTAW<<

CHOKER – SKĄD TA MODA?

Wiele osób myśli, że choker to jakaś nowa moda. A tak naprawdę powrócił do nas z lat 90. Chociaż jeżeli spojrzymy w przeszłość to można zobaczyć, że chokery noszono też w starożytności! Tak naprawdę pod jednym słowem – choker – kryje się wiele różnych wersji pięknej biżuterii. Jeżeli zajmujesz się jakąś techniką rękodzielniczą to spokojnie możesz odtworzyć w niej właśnie taki naszyjnik!

Wydaje mi się, że to właśnie przez to jest on tak popularny. Tak naprawdę może go zrobić profesjonalny jubiler i jak młoda osoba, która ma pod ręką trochę tasiemki! Zresztą zobacz film :)

MODA WRACA!

Zobacz na zdjęcie, które wklejam poniżej. To ja prawie 10 lat temu. Widzisz co mam na szyi? ;)
Tamten choker też sama zrobiłam. Na jego środku doszyłam różyczkę, którą za kilka gorszy kupiłam w pasmanterii.

choker diy

Zdjęcie tak w ogóle zostało zrobione na apelu kończącym moje licealne czasy :) Jestem idealnym przykładem człowieka-ziemniaka!
Jednak nie o tym chciałam pisać, mówiąc, że moda wraca. Tak naprawdę, jeżeli popatrzysz szerzej na kilka ostatnich sezonów to zauważysz, że w trendach idealnie zataczamy koło. Niedawno modny był styl hippie, po którym gładko weszliśmy w lata 90. i szalone disco. Zajmując się robieniem biżuterii czy nawet myśląc o tym jak o przyszłym zawodzie warto zwracać uwagę na takie szczegóły. Moda wraca, a to znaczy, że wiele naszych pomysłów można odświeżyć i ponownie wykorzystać. Chokery są tego najpiękniejszym przykładem!
Zresztą o trendach pisałam więcej:

>>Co jest modne w rękodziele?<<

Chociaż może zainteresować Cię bardziej temat sprzedaży prac :) Wielokrotnie patrzyłam na to z perspektywy wizerunkowej, jak i czysto prawnej. Zapraszam do lektury!

Pacnij lajka jak tekst się podobał!

 
Polub mnie to nie przegapisz nowych postów

 

2 komentarze

  1. Lubię chokery. Mam ich kilka. Fakt, można je w prosty sposób zrobić. I jaka frajda z takiej pracy 😉😉😉