Bransoletki z gumek do włosów – HIT LATA!

8

Qrkoko.pl - Bransoletki z gumek do włosów - HIT LATA!

W internetach nazywają je różnie. Twistz Rubber, Rubber Band Bracelet, Silicone WristBand, Loom Bandz itd. W Polsce nie mają konkretnej nazwy. Ja mówię na nie: bransoletki z gumek do włosów.

Qrkoko.pl - Bransoletki z gumek do włosów - HIT LATA!

CO TO JEST?

Moda na nie przyszła niespodziewanie rok temu. Z dnia na dzień coraz więcej dzieci przychodziło do sklepu pytając czy mamy takie małe gumeczki, co się takim patykiem zakrzywionym (czytaj: plastikowym szydełkiem) zakręca? Są to dosłownie gumeczki, których normalnie używałam do zaplatania warkoczyków lub zabezpieczania plątających się nici. Teraz robi się z nich biżuterię!

Rubber Band Bracelet – czyli w dosłownym tłumaczeniu „bransoletka z gumowych obręczy” to świetny początek by zainteresować dziecko rękodziełem.

Mój zestaw, który kupiłam za 4 zł wygląda tak:

Qrkoko.pl - Bransoletki z gumek do włosów – HIT LATA!Qrkoko.pl - Bransoletki z gumek do włosów - HIT LATA!

DLACZEGO WARTO GO KUPIĆ?

Przede wszystkim dlatego, że taki zestaw jest niedrogi. Zwykła paczka gumeczek z szydełkiem i zapięciami kosztuje około 4 zł, a cały duży zestaw z pudełeczkiem około 15 zł. Dodatkowo gumeczki można dostać w wielu wariantach kolorystycznych, nawet święcące w ciemnościach. Szydełko jest plastikowe, więc dziecko raczej nic sobie nim nie zrobi. Można poradzić sobie i bez niego, dlatego nie będzie problemu kiedy maluch je zgubi. Na koniec warto się za gumeczkami obejrzeć dlatego, że to dobry początek na zapoznanie dziecka z rękodziełem.

Podsumowując: mały koszt, dużo wariantów tworzenia oraz rozwijanie kreatywności i samodzielności u dzieci. 4 zł za taki pakiet to niska cena :)

Qrkoko.pl - Bransoletki z gumek do włosów - HIT LATA!

GDZIE MOŻNA TO DOSTAĆ?

Zestawy są dostępne w prawie każdym supermarkecie i galeriach handlowych. Widywałam je już w pomniejszych spożywczakach. Jednak największy wybór zauważyłam w sklepach typu „Chiński Market”. Dostaniesz je też na allegro i różnych sklepach internetowych, jednak lepiej poszukać tego na miejscu. Widzisz od razu jakość gumeczek, dokładny kolor i ilość w opakowaniu.

Qrkoko.pl - Bransoletki z gumek do włosów - HIT LATA!

JAK SIĘ Z TEGO TWORZY?

Zrobienie podstawowego splotu jest tak łatwe, że udało się go wcisnąć jako pictogramowy tutorial w dołączanej do zestawu instrukcji. Poradzi sobie z nim już ośmiolatek, a nawet młodsze dziecko. Pozwól się wciągnąć dziecku w zabawę i poszukaj z nim na youtube tutoriali na bardziej skomplikowane wzory. Tutaj masz kanał pełen inspiracji i filmików krok po kroku, który obejrzyj razem ze swoim dzieckiem: https://www.youtube.com/user/OLGACRAFTS/videos 

DOCEŃ SWOJE DZIECKO

Noś z dumą jego pierwszą pracę i zachęcaj go do tworzenia kolejnych zestawień. Nie ma lepszej okazji na rozwijanie nowych pasji u dzieci niż wakacje. Dokupowanie kolejnych gumek to groszowe sprawy. Zamiast kupić „coś słodkiego” kup barwne gumeczki. W czasach mojego dzieciństwa modne były Filofun, kolorowe silikonowe sznureczki, z których zaplatało się zwierzątka, breloczki, obudowy na długopisy i inne cudawianki. Moja mama dalej przy kluczach nosi wytwory z tamtych lat. Mimo tego, że minęła ponad dekada.

 

A CO JEŻELI MU SIĘ NIE SPODOBA?

O te gumeczki pytały już różne dzieci. Takie cichutkie jak i pełne energii. Chłopcy i dziewczynki. Podstawówka i gimnazjum. Jeżeli okaże się jednak, że Twoja pociecha nie zapała miłością do Gumowych Obręczy to nie panikuj. Takie gumeczki można wykorzystać na wiele innych sposobów.

Zapleć sobie warkoczyki i poczuj się jak na jamajce

 

Przytrzymaj rozpinający się rozporek

 

Pobij rekord Guinessa w największej kuli z gumek

 

Lub po prostu zabierz dziecku smartfona i pokaż jaka to świetna zabawa :)


Przekaż dziecku miłość do rękodzieła!