Biżuteria z kości – Birds.N.Bones

0
Qrkoko.pl - Biżuteria z kości – Birds.N.Bones

Źródło: Birds.N.Bones

Birds.N.Bones to marka stworzona przez Ashley Lagasse i Zoe Cope. Dwie kobiety, które postanowiły wytwarzać biżuterię z kości małych zwierzątek.

CO TO BIRDS N BONES?

Biżuteria inspirowana jest naturą i kręgiem życia. Ich autorki mówią, że to co mroczne, tajemnicze i miejscami obrzydliwe jest dla nich najpiękniejsze. Powstaje z czaszek, kości, kłów i innych zwierzęcych części. Zanim zemdlejecie lub wezwiecie obrońców praw zwierząt muszę Was uspokoić. Żadne zwierze nie ucierpiało podczas tworzenia kolekcji, a wszystkie elementy zostały odnalezione np. w trakcie spacerów. Fragmenty ciał stają się formami do odlewów i służą jako modele, które są później powielane.

Qrkoko.pl - Biżuteria z kości – Birds.N.Bones

Źródło: Birds.N.Bones

KIM SĄ AUTORKI?

Zoe Cope ukończyła wiele uczelni artystycznych, w tym Alchimia Contemporary Jewellery School we Florencji (Włochy) czy Academy of Art  w Californii (Stany Zjednoczone). Odbywała praktyki w takich markach jak Lemonade Handmade Jewellery i Thalia Jewellery. Sama o sobie mówi, że inspiruje ją ciemna strona natury i jej makabryczne elementy. Marzy o tworzeniu biżuterii do filmów i jest otwarta na współprace.

Ashley Lagasse studiowała w Academy of Art  w Californii (Stany Zjednoczone) i na początku zajmowała się rzeźbą oraz ilustracjami. Nie wiązała swojej przyszłości z biżuterią. Zmieniło się to na jednych z zajęć, kiedy po pierwszym projekcie naszyjnika całkowicie zakochała się w nowej dla niej technice.

 DLA KOGO JEST BRIDS N BONES?

Dla osób, które nie boją się nowości. Dla Ciebie jeżeli nie przerażają Cię takie klimaty i podczas czytania artykułu wyglądałaś tak:

Qrkoko.pl - Biżuteria z kości – Birds.N.BonesQrkoko.pl - Biżuteria z kości – Birds.N.Bones

Kolekcja dziewczyn jest dla alternatywnych osób, ale nie w tym hipsterskim znaczeniu. Również dla tych, którzy dbają o wykończenia. Nawet przy najmniejszych elementach widać każdą kosteczkę, a w polerce odbija się pasja i ogrom pracy jaki dziewczyny włożyły w powstanie tego elementu. Jeżeli nie jesteś szarą myszką, ani barwnym ptakiem odnajdziesz się w ich dodatkach. To coś dla osób zrównoważonych, które kryją w sobie tajemnice i nie potrzebują wyrażać siebie w oczywisty sposób. 

GDZIE TO KUPIĆ?

Dziewczyny prowadzą swoją stronę, będącą jednocześnie sklepem. Możecie znaleźć je tutaj:

MOJE WRAŻENIA

Jestem zachwycona. Podoba mi się zamysł, dbałość o szczegóły i fakt, że dziewczyny nie skrzywdziły przy tym żadnego zwierzęcia. Próba oswojenia tematu śmierci i włączenia go do codziennego życia w formie ozdób bardzo przypadła mi do gustu. Kolekcja jest innowacyjna, jedyna w swoim rodzaju i nawet jeżeli znajdzie się teraz dużo naśladowców to one zostaną w mojej pamięci jako te pierwsze, które poszły w tango z Danse Macabre.

SKOMENTUJ

.