Komentarze na blogu są wyłączone. Do rozmowy zapraszam na fanpage bloga!

Na ekranach kin pojawił się film, gdzie panowie w pelerynach i z bielizną na wierzchu, jak na prawdziwych mężczyzn przystało, postanowili wyjaśnić wszelkie nieścisłości daniem sobie w mordę. Czy będziemy tym trzecim, który skorzysta i te rękoczyny nauczą nas czegoś o Rękodziele?

Choć na pierwszy rzut batarangiem nie widać, aby panowie pałali miłością do Rękodzieła, ani nawet do siebie to jednak ich postępowanie wskazuje na to, że ręczne robótki niczym odłamki szrapneli u Iron Mana – są bliskie ich sercu.

Qrkoko.pl - Batman v Superman: Ścieg sprawiedliwości

Nie są naszymi wzorami do naśladowania, to prawda. Ich umiejętności doboru kolorów do kreacji są pokaźne niczym słownictwo Hulka i Groota razem wziętych. Zamiast przebierać we włóczkach to ten z niedoleczoną chrypką woli nie przebierać w słowach i chować się po jaskiniach, a ten z wiązką laserową zamiast błysku w oku trochę niedowidzi, więc notorycznie myli budkę telefoniczną z przebieralnią. A mimo to należy im się szacunek, bo Rękodzielników łączy z nimi silniejsza więź niż tylko takie samo imię matki. Poznajmy kilka lekcji o Rękodziele płynących wprost od naszych bohaterów na jakich zasługujemy, którzy tylko czasem w imię większego dobra zdemolują pomniejsze miasto.

BATMAN Qrkoko.pl - Batman v Superman: Ścieg sprawiedliwości

» Nie potrzebujesz supermocy kiedy masz wiedzę i umiejętności

Może i nie przyjęliby Pana Nietoperza do ekipy remontowej „Domu nie do poznania”, bo nie potrafi kichnięciem burzyć ścianek działowych. Za to burzy jednak błędne przekonanie, że superbohater musi mieć supermoc. Chociaż Batman nie umie zatrzymać pociągu na żądanie wbijając się w niego czołem to jednak główkuje bardzo dobrze i wie jak osiągnąć swój cel sprowadzając go na właściwe tory.

Kluczem do drzwi sukcesu w pracowni jest wiedza i doświadczenie, które potrafisz przełożyć na działania. Nie wszyscy rodzą się z super talentem, dzięki któremu wszystko wychodzi od ręki. Co nie znaczy, że takie osoby od razu mają je dwie lewe. Wręcz przeciwnie – lepiej jest polegać na własnych umiejętnościach, do których doszliśmy sami niż na talencie, supermocach czy błogosławieństwie mitycznych bóstw. Kiedy latami pochłaniacie wiedzę, szlifujecie swój warsztat i dzięki temu doskonalicie jakość swoich prac to macie pewność, że będziecie potrafili to powtórzyć. Natomiast tworzenie wyłącznie w oparciu o poczucie posiadania wielkiego talentu jest loterią, gdzie o sukcesie lub porażce decyduje łut szczęścia lub łupinka kryptonitu.

Co prawda, bez super mocy można się obejść, ale super fundusze bywają pomocne. Dlatego spróbujcie pokiziać Pana Nietoperza za uszkiem to może odstąpi Wam swoje zaskórniaki z kieszonkowego i akurat starczy na to żeby wykupić wszystkie pasmanterie świata. Takie zapasy materiałów powinny wystarczyć przynajmniej na miesiąc.

» Wszystkie znaki na niebie mówią – pamiętaj o swym znaku rozpoznawczym

Jak tylko na niebie pojawiało się kółeczko z nietoperzem to większość brutalnych, bezwzględnych i żądnych mordu złoczyńców przypominało sobie, że zostawiło żelazko na gazie. Choć znak pana w czarnym lateksie był jak spray na owady to Twój powinien działać bardziej jak światło na ćmy. Postaw na coś, co wyróżni Cię wizualnie z tłumu Twórców. Obecnie interesująca oprawa jest równie ważna co świetnie wykonane prace. Ludzie potrafią oszaleć na punkcie jakiegoś produktu, tylko dlatego, że ma rozpoznawalną metkę, więc wykorzystaj to szaleństwo na swoją korzyść i zadbaj o fajne logo z elegancką etykietą. W ten sposób oznaczysz swoje terytorium, by nikt się pod Ciebie nie podszył i zbudujesz silną więź z klientem, który będzie z dumą nosić Twoje prace, robiąc Ci przy tym darmową reklamę. Dzięki takim działaniom nie będziesz się frustrować, że jesteś niezauważalna oraz zmniejszysz ryzyko postradania zmysłów i wylądowania na przymusowych wczasach w Azylu Arkham.

» Sojusznicy bywają pomocni

Wiem, że wielu Rękodzielników boi się oddać część swoich obowiązków innym osobom i każdego pomocnika darzą ograniczonym zaufaniem jak Kobietę Kot. Jednak kiedy pracy nam przybywa, a my nie przypominamy Doktora Octopusa to dodatkowa para rąk na pewno nam się przyda. Wiem, że walka z robótką to pojedynek jeden na jednego, ale kiedy do bitwy dołączają tacy przeciwnicy jak marketing, księgowość czy techniczne aspekty naszej działalności to warto postawić na pracę zespołową i wciągnąć kogoś do pomocy. Męczysz się przy papierkowej robocie? Fotografowanie prac i obróbka zdjęć spędza Ci sen z powiek? A może nie siadasz nawet przed klawiaturą, bo boisz się, że wciśniesz zły klawisz i skasujesz Internet? Dobrze wtedy zadbać o swoich sojuszników, którzy odciążą Was z obowiązków. Jeżeli nie jesteście w stanie opanować nowych umiejętności to oddelegujcie je komuś. Doba nie rozciąga się wedle uznania jak Mr. Fantastic, a czasami trzeba pospać, więc rękodzielniczy skrzydłowy to dobry pomysł. Wyłóżcie kawę na ławę i poproście czasem o pomoc swojego Alfreda lub Robina, a potem wspólnie spijcie całą śmietankę.

 

SUPERMANQrkoko.pl - Batman v Superman: Ścieg sprawiedliwości

» Poznaj swoje słabości

Osobiście uważam, że ten zielony minerał to coś pięknego i chętnie zrobiłabym z nim kolczyki, no ale Clark Kent nie podziela mojego entuzjazmu i na kryptonit reaguje wysypką. Nie skazujmy go jednak na wieczne potępienie i Strefę Widmo, bo z jego braku gustu możemy wyciągnąć cenną lekcję – w Rękodziele ważne jest świadome poznanie swoich słabości. Dzięki temu łatwiej nam będzie się im przeciwstawić i popracować nad ich wyeliminowaniem. W ten sposób żaden Lex Luthor Rękodzieła nie wykorzysta ich przeciwko nam.

» Dbaj o dobro innych jak o swoje własne

Ciągle wierzę w sprawiedliwość, dlatego staram się być prawa. Wiem, że to słowo jest trochę przestarzałe, ale Superman też ma swoje lata i może się już rozglądać za trzecim filarem. Uczciwe podejście do rynku, klientów i konkurencji powinno być fundamentem Twoich działań. Nie sprzedawaj po kosztach, nie plagiatuj, nie rozpowszechniaj nielegalnie pozyskanych wzorów czy książek i nie używaj wzroku rentgenowskiego żeby podejrzeć cudze rozwiązania. Jeżeli chcesz być traktowana fair to sama też tak postępuj. Świat od razu jest piękniejszy, jeżeli czujemy się dobrze z samym sobą i wiemy, że nie mamy żadnego mrocznego alter ego, które od czasu do czasu dopuszcza się występków. Niezależnie od tego jak bardzo ciemna strona mocy kusiłaby nas szybkimi korzyściami i paczką ciasteczek to warto postawić sprawę jasno – ja postępuję uczciwie. W przeciwnym wypadku może dojść do sytuacji, że ktoś ujawni Twoje haniebne czyny i będziesz musiała przyjąć pocisk na klatę, który nie zawsze musi się od niej odbić.

» Bądź niezniszczalna

Sprzedaż Rękodzieła to taka sama branża biznesu jak każda inna, gdzie napotkasz nie tylko na otwarte ramiona, ale też ukryte za plecami noże. Jeżeli nie jesteś człowiekiem ze stali to może być Ci ciężko znieść wszystkie ciosy. Ktoś może ukraść Twój pomysł, ktoś może wyrazić o Tobie niepochlebną opinię, ktoś rozsieje o Tobie plotki, aby podkopać Twój autorytet, a jeszcze ktoś inny sprowadzi Twój profesjonalizm i umiejętności do zabawy po godzinach w bujanym fotelu. Czasem klient w wulgarnych słowach oznajmi Ci, że potrzebuje indywidualnego projektu na wczoraj, a jedyny sklep z półfabrykatami, który mógłby Ci pomóc właśnie wietrzy magazyny. W tej branży trzeba być gotowym na wszystko. Jednak nie czekaj na ratunek jak Louis Lane, bo sama możesz stawić czoła wszelkim przeciwnościom. Bądź Wonder Woman Rękodzieła i uwierz w swoją siłę. Skoro Superman traktował lot do jądra ziemi jak wizytę na solarium to i Ty podołasz codziennym trudnościom. Ważne, abyś była gotowa walczyć, kiedy trafisz na własne jądro problemu i nie uciekała przy pierwszym poparzeniu.

BĄDŹ SWOIM SUPERBOHATEREM

Aby zostać super bohaterem nie musisz biegać po mieście w czerwonej bieliźnie i zapewniać okoliczne służby porządkowe, że właśnie ratujesz świat. Nie musisz odpuszczać sobie manicure żeby wyhodować szpony do walki. Nie musisz przestawać odkurzać pajęczyny żeby odwiedzająca Cię rodzina potrafiła się zaaklimatyzować. Wystarczy, że będziesz sobą i nie musisz nawet nigdzie wychodzić, bo możesz zostać bohaterem w swoim domu. A wiesz dlaczego? Bo masz Pasję, która pozwala Ci się spełniać i stworzyć coś z niczego. To jest Twoja największa supermoc.


.