7 porad, które nie pomogą mi w życiu

15

Qrkoko.pl - 7 porad, które nie pomogą mi w życiu

Wędrując po zakamarkach Internetu w poszukiwaniu porad jak usunąć kocią sierść ZE WSZYSTKIEGO w domu i jak podbić świat nie opuszczając kołderkowej bazy, czasami zapędzam się w dziwne miejsca.

Tym razem trafiłam na źródło wszelkich pytań do Donalda, który pozostawiając je bez odpowiedzi odleciał do ciepłych krajów. Zobaczyłam rady, które miały mi powiedzieć „jak żyć”http://www.highexistence.com/life-secrets-and-tips/

 

1. Constantly try to reduce your attachment to possessions
(ciągle staraj się zmniejszyć przywiązanie do rzeczy)

Rękodzielnik płakał jak czytał. Jestem chomikiem i nic co da się wykorzystać nie jest mi obce. Staram się nie zagracać bibelotami, ale czasami przejście obojętnie obok wyprzedaży włóczek czy nowej dostawy koralików jest…

Qrkoko.pl - 7 porad, które nie pomogą mi w życiu

 

2. Read books
(czytaj książki)

Jestem wielką fanką słowa pisanego. Jednak w obecnych czasach łatwiej wydać książkę niż dziecko na świat, dlatego czytelnicy literatury zostali ograbieni z uroku bycia „kulturalną elitą”. Dzisiaj nawet sprawdzeni autorzy potrafią zawieść, dlatego ten punkt zmieniłabym na „czytaj dobre książki”. Należy potem określić czym dla Ciebie jest dobra literatura, by uniknąć wstydu, że przeczytało się całą trylogię Zmierzchu i jego parodię. Dwa razy…

 

3. Be honest at all times
(bądź szczery/uczciwy cały czas)

Jasne, nie ma to jak odpowiedzieć na problemy znajomych szczerym „gówno mnie to obchodzi”. Do tej mieszanki dodaj jeszcze „tak, te spodnie Cię pogrubiają” oraz „nie smakował mi Twój obiad”, a dzięki swojej szczerości nie zapanujesz nad wybuchem czyjejś złości :)

Qrkoko.pl - 7 porad, które nie pomogą mi w życiu

 

4. Sleep less
(śpij mniej)

Śmiechłam jak przeczytałam. Zaraz po moich kotach.

 

5. The Rubber Band Method
(Metoda Gumki Recepturki)

W dużym skrócie chodzi o to, aby nosić gumkę recepturkę na nadgarstku i naciągać ją z całej siły za każdym razem, gdy zawładnął Tobą negatywne emocje. Podobno działa to na zasadzie eksperymentu Pawłowa. Jeżeli zakodujesz sobie, że złe emocje wiążą się z bólem ręki to będziesz się starał ich unikać.

W przypadku mojego stresującego życia gumka pękłaby szybciej niż przekłuwany egzemplarz z kiosku podczas studniówki. Są chyba lepsze sposoby na pozbywanie się negatywnych uczuć niż tłamszenie ich w sobie by nie sprawić sobie bólu? Inaczej producenci żyletek zbiliby fortunę na samych petentach z urzędów, którzy nie wchodziliby do nich bez podręcznego zestawu podcinania żył.

 

6. Read something inspirational right before bed and after waking
(przeczytaj coś inspirującego tuż przed snem i tuż po przebudzeniu)

Należę do osób, które obojętnie jak wcześnie by nie wstały – zawsze wyrabiają się na ostatnią chwilę. Przyzwyczaiłam się do tego, że okulary zakładam dopiero w autobusie, a śniadanie jem w drodze do pracy. Kiedy każdą wolną chwilę poświęcam na pracę i dokształcanie się, to tuż przed snem marzę tylko o… śnie.

 

7. Develop a charismatic personality
(popracuj nad charyzmatyczną osobowością)

Porada byłaby przydatna gdyby nie to, że wcześniej kazali mi się wyciszyć, a gdzieś w połowie wpisu poradzili, żebym była tajemnicza. Moja rada: zdecydujcie się kim mam być, bo póki co to wolę być sobą.

 

ZNAJDŹ SWOJĄ DROGĘ

Wiele osób powie Ci jak masz żyć, ale prawda jest taka, że najczęściej sami nie potrafią tego życia ogarnąć. Dlatego najlepiej wszystkie porady przemiel maszynką własnych doświadczeń. I weź poprawkę, że nie wszystko co ktoś napisze w Internecie musi być prawdą. Chyba, że w tle będzie zdjęcie kota. Wtedy wiesz, że możesz mu zaufać.

⇓ Polub tekst⇓ Polub fanpage

Zapraszam również na nowo powstałą grupę dyskusyjną Świadomych Twórców.
Wejdź na forum i porozmawiaj z nami o Rękodziele.

 

15 komentarzy

 1. kamahandmade on

  Rano nie mam nawet czasu by spokojnie zjeść śniadanie czy zaparzyć kawę a co dopiero przeczytać inspirującą książkę :(

  • Gdybyś miała spać jeszcze mniej to pewnie przeszłabyś w tryb „autopilota”, a później „Zombie” :)
   Spokojnie, jak dziecko podrośnie to zemścisz się odkurzając u niego w pokoju w sobotę rano.

 2. Wpis bardzo mi bliski!
  Obecnie pracuję nad przywiązaniem do rzeczy i ludzi. Metoda gumki recepturki na mnie nie działa (może gdybym był psem…).

  Napisałaś, że masz stresujące życie. Czekam na Twoje „7 stresorów uprzykrzających Ci życie”.

 3. a na końcu tych wspaniałych porad „polub tekst” wygląda jak kolejne zadanie by osiągnąć życiową harmonię :D