5 problemów niskich dziewczyn

53

Qrkoko.pl - 5 problemów niskich dziewczyn

Jestem niską dziewczyną. Gdzieś w czasach gimnazjum mój hormon wzrostu poszedł na urlop i do tej pory nie wrócił.

Z tego powodu spotyka mnie wiele sytuacji, które bawią tylko osoby postronne. Bo chociaż fakt, że jestem w mniejszości i rubrykę ze wzrostem w dowodzie mogłam przepisać ze szkolnej legitymacji miewa swoje zalety, to czasami widzę w swoich 160 centrymetrach wzrostu mały problem.

Qrkoko.pl - 5 problemów niskich dziewczyn

1. Nie jesteś brana na poważnie.

Możesz krzyczeć, rzucać mięsem i grozić ludziom masowym ludobójstwem, a i tak dla większości będziesz przypominać wkurzonego pingwina. Jeśli się nie malujesz to jesteś skazana na samotność, bo spokojnie mogłabyś się wmieszać w tłum przedszkolaków, a każdy Twój adorator wygląda przy Tobie jak pedofil. A gdy gustujesz w alkoholach to przyszyj sobie dowód osobisty w widocznym miejscu, bo w innym przypadku nadwyrężysz sobie mięśnie od wyciągania go z torebki przy każdych zakupach.

2. Widać każdy Twój dodatkowy kilogram.

Mając nieco ponad półtora metra trzeba liczyć się z tym, że widać każde nadprogramowe ciasteczko.  Jesteś mała? To musisz dopilnować, abyś była też drobna. Obecnie nie mam problemu z utrzymaniem właściwej wagi, ale bywały momenty kiedy łatwiej było mnie przeskoczyć niż obejść.

3. Swoje rozmiary znajdziesz tylko na dziale dziecięcym.

Poszukując odpowiedniego rozmiaru obuwia czuje się jak Indiana Jones, bo rozmiar 36 to Święty Graal wśród osób takich jak ja. W większości ubrań wyglądam jakbym podkradała je z szafy Przedmęża i dziękuje temu kto wymyślił mi wymówkę „to jest oversize”. Jeśli jesteś niska to załatw sobie u krawcowej kartę stałego klienta, bo każde spodnie, które kupisz automatycznie lądują do skrócenia. I przyzwyczaj się, że mając 23 lata na karku nadal w odzieżowych zakupach towarzyszyć Ci będzie Kubuś Puchatek i Pszczółka Maja.

4. Nie możesz do niczego dosięgnąć.

Nie wychodzę na zakupy bez Przedmęża, bo przydaje mi się, gdy trzeba coś ściągnąć z wyższej półki. Przestałam prosić o to obcych ludzi, kiedy jeden z nich pogłaskał mnie po głowie i powiedział „proszę maleństwo”. Jeżeli jesteś samotna, a Twój wzrost oszczędziłby pracy gościom od efektów specjalnych przy kręceniu nowego Hobbita to masz tylko jedno wyjście – jeżeli do czegoś nie dosięgasz to znaczy, że nie jest Ci to potrzebne do życia.

5. Przygotuj się na zdrobnienia.

Reaguję białą gorączką, gdy ktoś nazywa mnie Agatką. Jeżeli głową ledwo sięgasz ponad stół to przyszykuj się na to, że będziesz nazywana Słoneczkiem, Maleństwem czy innymi Okruszynkami przez zupełnie obce Ci osoby. Moja rada? Odwdzięczaj się tym samym. Kiedy pani w sklepie mówi mi „Twoja reszta kochanieńka”, odpowiadam jej „dziękuje Słodziutka”. W przypadku mężczyzn masz ułatwioną sprawę, bo na każde „witaj Maleństwo” możesz odpowiedzieć zupełnie tak samo. Jeśli facet odejdzie ze smutkiem to wiesz, że właśnie pozbyłaś się chama i samozwańczego ogiera.

Bycie niską dziewczyną ma swoje wady i zalety. Przez większośc Twojego życia ludziom będzie się wydawać, że skoro górują nad Toba wzrostem to mają też przewagę pod innymi względami. Zapominają jednak, że w małym ciele kryje się wielki duch, a w razie problemów to z naszej perspektywy mamy idealną pozycję do uderzenia w krocze.

⇓ Polub tekstPolub fanpage ⇓