5 etapów żalu rękodzielnika

0

Qrkoko.pl - 5 etapów żalu rękodzielnika

Tworząc większe prace zawsze wkładam w nie ogromną ilość wysiłku. Zaczynając od projektowania, dobrania materiałów, przez pracę i wykończenie. Zdarza się, że poświęcam od kilku dni do kilku tygodni, by zapiąć wszystko na ostatni koralik. I kiedy jest już po wszystkim zaczynam odczuwać pustkę.

Elisabeth Kübler-Ross wyszczególniła 5 etapów żalu przy stracie bliskiej osoby. Ja podobne symptomy zauważam u siebie, kiedy kończę bliski memu sercu projekt. Przechodzę wtedy przez 5 etapów żalu rękodzielnika.

ZAPRZECZENIE

Qrkoko.pl - 5 etapów żalu rękodzielnika

To już koniec? Czy ja właśnie schowałam ostatnią nić? Przecież to niemożliwe. Ja nigdy nie skończyłam dużego projektu. Coś musiało mi się pomylić. To nie może być prawda. Po tym wszystkim co razem przeszliśmy, mówisz mi, że to po prostu skończone?

GNIEW

Qrkoko.pl - 5 etapów żalu rękodzielnika

Ja tego tak nie zostawię! Nie będziesz mi mówić jak mam szyć. Na pewno coś dam radę z tym zrobić. Za dużo pracy mnie to kosztowało, żeby teraz tak to zostawić. To nie może być koniec, rozumiesz? Nie po to zbierałam materiały tygodniami, żeby tak po prostu skończyć projekt!

NEGOCJACJE

Qrkoko.pl - 5 etapów żalu rękodzielnika

A gdybym tak zrobiła to na sztyftach? Pozwól mi siebie zmienić. Wydaje mi się, że ten koralik jest krzywo wszyty. Daj mi siebie poprawić. Mamy wspólną historię, przecież możesz mi zaufać. Dwa szybkie ukłucia i będziesz lepszym modelem.

DEPRESJA

Qrkoko.pl - 5 etapów żalu rękodzielnika

Jak możesz mi to robić. Poświęciłam Ci najlepsze lata mojego szycia. Po tym wszystkim co dla Ciebie zrobiłam? To tak mi się odwdzięczasz? Tym dla Ciebie jestem? Jakąś rękodzielniczką, „that you used to know”? To nie może się tak skończyć. Siedziałam przy Tobie po nocach, trzymałam Cię w rękach od samego początku. To ja nadałam Ci kształt, stworzyłam Cię… to nie może się tak skończyć…

AKCEPTACJA

Qrkoko.pl - 5 etapów żalu rękodzielnika

Wiesz co? Walić to! Jak nie Ty, to inni! Takich projektów jak Ty to mogę mieć po sufit! Jestem silną, niezależną Tworzącą! Będą kolejne wyzwania, nowe materiały. Dam radę. Świat nie kończy się na jednej torebce. Tyle schematów na mnie czeka. Tyle nie odkrytych Pinów! Tyle promocji w koralikowniach. Dam radę!

Zawsze mam kilka zaczętych prac. Najczęściej po jednej z każdej mojej ulubionej techniki.Pomaga mi to w sytuacji kiedy skończę jeden z nich. Dzięki temu od razu rzucam się w wir tworzenia kolejnych rzeczy i nie dopuszczam do siebie myśli, że to już koniec. Podobnie mam z serialami. Zanim zabiorę się za polecany tytuł wcześniej przygotowuję sobie kilka innych pozycji w zapasie. By już nigdy nie poczuć pustki.

SKOMENTUJ

.