10 typów klientów

16

Qrkoko.pl - 10 typów klientów

Po ponad roku pracy w sklepie z koralikami zauważyłam kilka „typów” klientów, którzy do nas zaglądają. Oto 10, których najczęściej spotykam:

Qrkoko.pl - 10 typów klientów

Przed wizytą w sklepie wyśle psa zwiadowcę i przestudiuje plany budynku. Wejdzie w największym tłoku i szybko przebiegnie wokół półek. Wstydzi się o cokolwiek spytać i jeżeli zdecyduje się coś kupić zawsze ma odliczoną sumę. Znika ze sklepu zanim zdąży się wydrukować paragon. Nie odbija się w lustrze.

Qrkoko.pl - 10 typów klientów

Wchodzi tylko przy akompaniamencie fanfar i zawsze po czerwonym dywanie. Nie przedstawia się z imienia, podaje tylko nick lub cały adres strony. Nie bywa często, bo z jego pozycją nie wypada obcować z pospólstwem. Choć podobno jest znany na skalę międzynarodową nikt nigdy o nim nie słyszał.

Qrkoko.pl - 10 typów klientów

Niesie go w stronę cyrkonii i kryształków. Zostawia w sklepie majątek. Godzinami przyklejony jest do witryn sklepowych. Po jego wizycie schodzi cały zapas Clina do szyb.

Qrkoko.pl - 10 typów klientów

Wszystkie sąsiadki, znajome, byłe współpracownice, matki, żony i blogerki. Każdy każdego zna. Pierwsi posiadacze złotej karty stałego klienta. Przychodzą w szlafrokach i kapciach. Mają swoje kubeczki na zapleczu. Zawsze chętnie pożyczą cukier.

Qrkoko.pl - 10 typów klientów

Przychodzą w zorganizowanych grupach. Zawsze dobrze poinformowani. Zadają dokładne i dociekliwe pytania. Wyciągną od Ciebie wszystkie zbliżające się promocje i przeceny. Poznają nawet Twoje imię z bierzmowania.

Qrkoko.pl - 10 typów klientów

Zakręcony jak domek ślimaka. Macho i amant. Zawsze całuje rączki i skomplementuje nawet sznurówki. Dużo mówi, choć nie do końca wiadomo o czym. Jak tylko wyleczy reumatyzm to chętnie zaprosi Cię na spacer.

Qrkoko.pl - 10 typów klientów

Szalejące po sklepie dzieci traktujące go jak plac zabaw. Przemeblują Ci lokal, nawet jeżeli tego nie chcesz. Połykają wszystko co wpadnie im w ręce. Po ich wizycie postanawiasz nigdy nie mieć dzieci.

Qrkoko.pl - 10 typów klientów

Znasz go tylko z e-maili i prywatnych wiadomości. Wydzwania do sklepu podając się za stałego klienta chociaż nigdy w nim nie był. Nic nie kupuje ale ma wiele pytań, próśb i sugestii. Często zastanawiasz się czy istnieje tylko w Twojej głowie.

Qrkoko.pl - 10 typów klientów

Zawsze jest za drogo, za mało, za dużo, nigdy nie ma tego czego chcą. Mamy cztery odcienie miętowego sznurka ale nigdy nie ma mięty amarantowej. Zawsze chcą kupić pół szpilki, ćwierć paczki lub 10 cm sznurka po 15 groszy za metr. Ich przyjście zapowiadają gradowe chmury i stado kruków.

Qrkoko.pl - 10 typów klientów

Kłamie nieświadomie myląc sklepy. Potrafi przynieść paczkę z logiem firmy z innego miasta i upierać się, że kupił to tutaj. Wmawia, że w sklepie z koralikami sprzedali mu gumkę od majtek. Zawsze pokazywała czy polecała mu coś ta „inna” Pani sprzedawczyni. Nie prowadzisz sprzedaży internetowej? On i tak już zrobił przelew. Lepiej wie co kiedyś było w sklepie i po ile. Udowodni Ci, że całe Twoje życie jest kłamstwem.

Wszyscy Ci klienci mają swój urok, swoje wady i zalety. Bez nich w pracy byłoby nudno. A kto przychodzi do Waszych sklepów? Śmiało dopisujcie swoje typy.


Mogę być winna lajka? Oddam przy następnym wpisie: